Erik ten Hag ma dużą nadzieję na to, że jego drużyna nie będzie musiała rozgrywać eliminacji do Ligi Mistrzów.

Menedżer udzielił dużego wywiadu, w którym poruszył kilka kwestii dotyczących przyszłego sezonu.

„Oczywiście, że mamy nadzieje, iż Napoli i Lyon nie wygrają Ligi Mistrzów. Wówczas znajdziemy się w fazie grupowej bezpośrednio z innymi.”

Jeśli dojdzie do powyższego, Ajax nie będzie musiał grać w kwalifikacjach po raz pierwszy od sezonu 14/15.

„To zrobi dla nas ogromną różnicę. W ostatnich dwóch latach to były nasze główne przeszkody, które były decydujące dla całego sezonu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze znajdziemy się od razu w fazie grupowej i będziemy mogli się do tego spokojnie przygotowywać. W ostatnich sezonach musieliśmy intensywniej dążyć do pewnych procesów, a teraz mielibyśmy możliwość podejść do tematu spokojniej.”

Jednocześnie jednak Ten Hag obawia się pełnego terminarza, z którym w tym sezonie będzie trzeba się zmierzyć.

„Okres od października jest wypełniony meczami. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo nie będzie nawet przerwy zimowej.” – dodał Erik.

Dla Ajaksu najbliższy sezon będzie dużą niewiadomą, bowiem na skutek odejścia Hakima Ziyecha, zmienić się musi również styl gry.

„Odejście Ziyecha oczywiście zmieni styl naszej gry. Jeśli tracisz zawodników mających tak duży wpływ na styl gry, gra zespołu również się zmienia. Intencją jest, aby nastawienie pozostało takie same, ale niektóre specyficzne umiejętności się zmienią.”

„Nasza filozofia naturalnie się nie zmieni, ale chcę wdrożyć kilka nowych rzeczy i dać im się rozwinąć. Na tym będziemy skupiać się w najbliższych miesiącach. Wszyscy są jednak bardzo entuzjastycznie nastawieni i czekają na wznowienie rozgrywek. Oczywiście w tym roku jest inaczej, ale intensywność powoli się zwiększa i chcemy wdrożyć zawodników na pełen rytm meczowy jak najszybciej to możliwe. Już teraz jesteśmy w dobrej formie fizycznej.”

Na sam koniec Erik poruszył kwestię młodych zawodników, wyrażając przekonanie, że wielu z nich pozostanie w Amsterdamie.

„Marc Overmars nad tym pracuje. Już przedłużyliśmy niektóre umowy lub jesteśmy gotowi, aby to zrobić.”

„Mamy wielu dobrych, młodych graczy i talentów, które mogą zaskoczyć. Jestem bardzo ciekaw tych najbliższych tygodni.”

Share:

Dodaj komentarz