Erik ten Hag jest zadowolony ze stylu gry i wyniku jaki jego drużyna osiągnęła w spotkaniu z Dynamem Kijów.

Menadżer pochwalił swoich zawodników za konsekwencje i wielkie zaangażowanie w mecz.

„Przed meczem wziąłbym wynik 1:0 w ciemno, więc jeśli wygrywasz 3:1, możesz być zadowolony.” – rozpoczął Erik.

„To był świetny mecz z doskonałą otoczką. Interakcja z fanami była fantastyczna, rozegraliśmy dobre spotkanie. 3:1 to dobra pozycja wyjściowa.”

Ten Hag zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki fanom jego drużyna zdołała wznieść się po raz kolejny na wyżyny swoich możliwości.

„Myślę, że to był wspaniały wieczór. Tak było już kiedy przyjechaliśmy na stadion i zobaczyliśmy pełny plac ludzi. Fani pragną Ligi Mistrzów, a drużyna ma te same odczucia.”

„Mamy dobrą pozycję wyjściową, ale w przyszłym tygodniu będziemy musieli bardzo się postarać, aby sięgnąć po fazę grupową.”

Jakikolwiek wynik nie padłby w Kijowie, Ten Hag już teraz ma powody do małej satysfakcji, bo Ajax spisuje się naprawdę dobrze i chyba znacznie lepiej niż wielu oczekiwało.

„Oczywiście jest pewna satysfakcja, ale ona tylko prowadzi do lenistwa. Musimy być wobec siebie także krytyczni. Jest jeszcze sporo niezbyt dobrych momentów. W drugiej połowie mogliśmy zostać wyżej i dać nieco więcej. Musimy też aktywniej się poruszać, bo wtedy przeciwnik będzie miał znacznie trudniejsze zadanie.”

Menadżer pochwalił również swoich kreatywnych zawodników, a szczególną uwagę zwrócił na Donny van de Beeka.

„Tadić i Ziyech grali często w środku, więc wraz z Donnym mieliśmy trzy 10.”

„Chciałem pokazać jak zadowolony jestem z Donnego. To nasz czołowy zawodnik i zdobył ważnego, otwierającego gola.”

Ajax już we wtorek zagra rewanżowe spotkanie w Kijowie, które zadecyduje o awansie do Ligi Mistrzów. Najpierw jednak mecz z FC Emmen, którego zlekceważyć nie można. Ten Hag będzie miał mały ból głowy, bo wielkie zmiany w meczu inauguracyjnym od razu kosztowały Joden punkty.

„Powtórzę się, że mamy więcej niż 11 podstawowych zawodników. Możemy wymienić jednego lub dwóch graczy, ale to jaki plan będziemy mieli na sobotę i wtorek, okaże się jutro.”

„Oba spotkania są bardzo blisko siebie, dlatego w najbliższych godzinach musimy zobaczyć jak zawodnicy wyszli z tego spotkania.”

Share:

Dodaj komentarz