Ten Hag: Dużo niepotrzebnych strat

Erik ten Hag był średnio usatysfakcjonowany po sobotnim meczu z PEC Zwolle.

Ajax pokonał czerwoną latarnię ligi dwoma golami, ale najsłabsza póki co drużyna ligi miała swoje okazje, a wynik był niewiadomą niemal do 70 minuty gry.

„Myślę, że mieliśmy dzisiaj zbyt dużą ilość niepotrzebnie straconych piłek, które tworzyły rywalom okazje do kontr. Nie jest tak, że mieli szansę za szansą, ale doprowadzaliśmy sami do kilku niebezpiecznych sytuacji. Strzeliliśmy gola na 0:1, ale myślę, że mieliśmy okazje strzelić kolejną bramkę znacznie szybciej. Do tego momentu gra była bardzo trudna.”

„Jasne jest, że pierwszy mecz po przerwie reprezentacyjnej nie jest łatwy. Trzeba zacząć grać w piłkę ponownie w innym systemie i innych automatyzmach. Widać, że nie wszystko funkcjonuje na 100% i mamy później do czynienia z niezręcznymi momentami w ofensywie i defensywie.”

Erik ten Hag mocno pochwalił Sebatiena Hallera, który okazał się w sobotę kluczową postacią.

„On zawsze strzela gole. Od kiedy jest z nami jego statystyki są fenomenalne. Jest bardzo ważny dla tej drużyny i dzisiaj pokazał to ponownie.”

Menadżer udzielił również aktualizacji dotyczącej piłkarzy, którzy w meczu z PEC nie zagrali.

„Dla Stekelenburga i Klaassena to będzie walka z czasem. Na 10 może zagrać Berghuis. Potrafi tam grać, co widzieliśmy dzisiaj i z pewnością jest dla nas opcją na Sporting.”

„Martinez wraca do treningów od razu, ale Tagliafico może pojawić się na boisku dopiero we wtorek.”

Share:

Dodaj komentarz