Ten Hag: Doskonałe spotkanie

Erik ten Hag był bardzo zadowolony z tego, jak jego drużyna rozegrała środowe spotkanie Ligi Mistrzów.

Ajax przegrał z Liverpoolem na inaugurację Ligi Mistrzów i mimo, że to dopiero pierwsza kolejka, już mocno skomplikował swoją sytuację w grupie.

„Jestem dumny z mojej drużynie i muszą wyrazić słowa uznania. Stworzyliśmy sobie tak wiele sytuacji, ale zapomnieliśmy o ich wykończeniu – to był ten jeden brakujący procent.”

„Myślę, że mieliśmy co najmniej cztery stuprocentowe sytuacje. Na poziomie Ligi Mistrzów co najmniej dwie powinny zakończyć się golem. Futbol go gra błędów, ale myślę, że zagraliśmy doskonałe spotkanie. To było spotkanie na dużej intensywności, z wieloma momentami zmian, co również jest trudne mentalnie dla zawodników.”

Mimo licznych zarzutów co do gry, Ten Hag nie zmienia swojego zdania dotyczącego tego meczu.

„Doprowadziliśmy Liverpool na skraj przepaści i to tylko nasza wina, że nie wyciągnęliśmy z tego meczu wyniku.” – dodał Erik odnosząc się do sugestii Jurgena Kloppa, że boisko na Johan Cruyff ArenA nie było w dobrym staniem.

„Nie uważam, że boisko było złe. Mam jednak nadzieje, że Anfield będzie na nas czekało lepsze.” – dodał z uśmiechem menadżer.

Plan Ajaksu na rewanż z Liverpolem nie zmieni się więc i Amsterdamczycy spróbują zagrać podobne spotkanie.

„Powtórzę, że wykonaliśmy doskonałą robotę i nie, nie będzie potrzeby do wielu zmian. Graliśmy bardzo dobry mecz przeciwko bardzo dobremu rywalowi, a plan był świetny, brakowało jedynie wykończenia.”

Share:

2 Responses to the post:

  • drunk

    „zagraliśmy doskonałe spotkanie”
    Serio? Owszem, nie było źle, ale tyle okazji marnować, to trochę daleko do doskonałości. Zresztą Liverpool swoje okazje też miał na które pozwoliliśmy. Szkoda Kudusa, ale może następny meczy wyjdzie lepiej.

  • Dodaj komentarz