Erik ten Hag wyraził ogromne zadowolenie z dzisiejszej wygranej nad Utrechtem.

Menadżer w pomeczowym wywiadzie nie zgodził się z tym, że mecz mógł potoczyć się w wiele stron i równie dobrze Ajax mógł przegrać.

„Nie. Mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem od pierwszej minuty i w wielu fazach po prostu dominowaliśmy. W niektórych momentach mogliśmy bardziej przyśpieszyć i rozstrzygnąć spotkanie szybciej. Tak czy inaczej wdrożyliśmy nasz plan perfekcyjnie. Tradycyjnie był to dla Ajaksu trudny mecz, ale zagraliśmy wyśmienicie.” – powiedział Erik, szybko zapytany o duże ilości miejsca jakie Ajax miał w tym spotkaniu.

„Myślę, że sami je sobie stworzyliśmy. Graliśmy doskonale pod względem pozycyjnym i łatwo znajdowaliśmy przestrzeń, z której można było czerpać korzyści.”

Kończąc rok wygraną, Ten Hag i Ajax mogą z zadowoleniem pożegnać 2018, który był pod wieloma względami bardzo udany.

„Myślę, że to był bardzo dobry rok, z wieloma doskonałymi perspektywami na kolejny. Zagraliśmy 32 spotkania z czego znaczną większość wygraliśmy. Wciąż jesteśmy aktywni na trzech frontach, ale chcemy wygrywać trofea.”

„Drużyna pracowała świetnie i dobrze się rozwija. Mamy duże szanse na trofea, bo chcemy nie tylko ładnie grać, ale również wygrywać. Widziałem w tym roku wiele dobrej piłki, również dzisiaj. Możemy się tym cieszyć, ale trzeba robić kolejne kroki naprzód.”

Ajax czeka teraz krótka przerwa, po której Joden wylecą do USA, a pod koniec stycznia wrócą do walki o mistrzostwo.

„Wyjadę na moment na narty. Inne środowisko i inny świat, aby nie tylko myśleć o piłce. Życzę wszystkim wesołych świąt.” – zakończył boss.

Share:

Dodaj komentarz