Erik ten Hag wyraził zadowolenie z wygranej nad Heerenveen. Szalone spotkanie w Amsterdamie zakończyło się ostatecznie pewnym zwycięstwem.

O tym, że był to dzień szalony nie trzeba chyba mówić. Ten Hag usunął ze składu Veltmana, kapitanem został De Ligt, fani wyraźnie dali wyraz swojej frustracji, Amin Younes odmawiał wejścia na boisko, a ilością sytuacji na zdobycie bramki można byłoby obdarować wszystkie drużyny ligowe w tej kolejce.

„Całkowicie dominowaliśmy na boisku. Gol po kontrze przyszedł jednak zbyt szybko po tym jak to my otwarliśmy wynik. Być może była to jeszcze euforia po zdobytej bramce, stąd też linie grały zbyt daleko od siebie. Później mieliśmy jednak 4-5 stuprocentowych szans na bramkę, ale to historia ta sama co w ostatnich tygodniach. Jestem jednak zadowolony z gry, naszej postawy i trzech punktów.”

Ten Hag nie mógł uniknąć pytania o wymianę Veltmana na Kristensena i wybór De Ligta na kapitana.

„Chcieliśmy więcej presji na bokach. Rasmus jest tutaj juz 2 miesiące. Proces adaptacji został zakończony i teraz przystosowuje się lepiej do treningów.”

„Ostatnie dwa wyniki nie pasują do Ajaksu. Byłem bardzo niezadowolony z postawy całej drużyny. Wiesz, że jeśli nie wygrywasz meczów, ktoś inny może zająć twoje miejsce. Zmiana kapitana to daleko idąca decyzja, ale myślę, że coś pokazuje. Chcieliśmy Matthijsa jako kapitana. On gra coraz lepiej z tyłu, ale musi też być bardziej dominujący. Cały zespół musi wzajemnie od siebie wymagać i wziąć też większą odpowiedzialność. To, że Joel usiadł na ławce nie jest decyzją ostateczną. Zobaczymy jak to się rozwinie.”

Menadżer skomentował również fatalny pod względem skuteczności występ Huntelaara.

„”Stworzyliśmy ogromną ilość sytuacji i on wie, że stać go co coś lepszego. Nie grał jednak od trzech tygodni i może było to z tym związane.”

Share:

Dodaj komentarz