Ten Hag: Chęć wygrania wszystkiego

Erik ten Hag był zadowolony z wygranej Ajaksu nad Heerenveen.

Amsterdamczycy stosunkowo łatwo poradzili sobie z rywalem i pewnie awansowali do finału KNVB Beker.

„Myślę, że widzieliśmy dzisiaj bardzo głodny Ajax. To było dobre zwycięstwo. Daliśmy rywalom mało szans, nakładaliśmy dobrze zorganizowany pressing, z którym rywal nie potrafił sobie poradzić i ograniczał się do długich piłek.

„Mogliśmy nieco szybciej zmieniać stronę z lewej na prawą, szczególnie na początku meczu. Ogólnie jednak graliśmy dobrze. Strzeliliśmy trzy gole, a pierwszy był naprawdę ładny.”

Nie jest wykluczone, że mecz z Vitesse zostanie przynajmniej częściowo rozegrany z udziałem publiczności, ale Ten Hag nie chce się na razie na to nastawiać.

„Wszyscy powoli już tego pragną. Jeśli będzie to możliwe, bardzo się z tego powodu ucieszymy. Finał ma jeszcze lepszy wydźwięk, kiedy gra się to z publicznością.”

Boss odniósł się również do zmian, których dokonał w meczu z Heerenveen. Boisko opuścił szybko Daley Blind, a później Davy Klaassen.

„Daley miał pewne problemy, ale dalej uznaję tę zmianę za ostrożność. Jeśli musiałby zostać na boisku, tak na pewno by się stało. Biorąc pod uwagę ile spotkań mamy przed sobą, zdecydowaliśmy się go ściągnąć.”

Zdaniem Ten Haga mecz z Heerenveen nie był też żadną odpowiedzią na bardzo słaby mecz PSV Eindhoven.

„Nie widzę tego jako reakcji czy odpowiedzi na mecz z PSV. Mając taką serię spotkań zdarzają się słabsze mecze. Trick polega na tym, aby grając słabiej i tak osiągać wyniki, a ta drużyna potrafi to robić.”

„To, że awansowaliśmy do finału jest fantastyczne. Mówiłem chłopakom: jeśli macie szanse, musicie po nią sięgnąć. Trzeba zagrać półfinał tak, jakby był to już finał. Niezbyt często ma się okazje do gry w finale, nawet będąc w Ajaksie. Jeśli jesteś jednak topowym klubem i chcesz to pokazać, musisz wygrywać wszystkie mecze i walczyć o każdy tytuł. Piłkarze dzisiaj to udowodnili.”

Share:

Dodaj komentarz