Ten Hag: Chcemy zostać w Lidze Mistrzów

Erik ten Hag pozostaje optymistą w kwestii awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Menadżer po meczu z Midtyjylland wyjawił swoje ambicje, które roztaczają się wokół Ligi Mistrzów, a nie Ligi Europy.

„Zawsze przesuwamy sobie swoje granice. Nie bylibyśmy zadowoleni z trzeciego miejsca. Chcemy więcej. Chcemy pozostać w Lidze Mistrzów po zimie, ale żeby to osiągnąć czeka nas walka w dwóch naprawdę świetnych spotkaniach.” – powiedział Ten Hag.

„Dzisiaj widziałem Ajax, jaki chciałbym oglądać. Nasza forma się rozwija i jesteśmy krok dalej. Midtjylland próbowało nakładać na nas pressing, ale nie byli w stanie tego zrobić. W przerwie powiedziałem „spokojnie, jeśli będziemy grali tak dalej, szanse znowu przyjdą”. Szybko po przerwie te słowa znalazły potwierdzenie. Szkoda nam tego rzutu karnego. Chłopcy byli o niego wściekli i byli przekonani, że nic tam nie było.”

Erik ten Hag pochwalił Ryana Gravenbercha, który w środę rozegrał być może najlepsze do tej pory spotkanie w barwach Ajaksu.

„Wiedzieliśmy doskonale, że on potrafi kończyć akcje, a teraz wszystko przychodzi mu łatwiej. To było piękne trafienie, ale on już zdobywał świetne bramki. To jego duża jakość. Jeśli bramek nie ma, Ryan nie powinien się tym przejmować, bo jego główną rolą jest łączyć naszą grę. Bramki przyjdą naturalnie.”

Na słowa uznania zasłużył również David Neres.

„To Neres jakiego znamy. Już przed przerwą stwarzał duże zagrożenie, ale wówczas się nie udało. Widać, że pracował również nad strzałami w trakcie swojej rekonwalescencji, bo teraz jest w formie i pokazuje to drugi mecz z rzędu.”

Share:

Dodaj komentarz