Ajax pod wodzą Erika ten Haga przygotowuje się do nowego sezonu. Szkoleniowiec opowiedział dziś o aktualnych celach i planach. Sposób gry nie może się zmienić, ponieważ od Ajaksu zawsze oczekuje się ofensywnego i dominującego futbolu.

Ten Hag wciąż nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Niektórzy leczą kontuzje, inni zaś uczestniczą na Mistrzostwach Świata.

„Frenkie de Jong i Van de Beek pracują nad powrotem na boisko, zostali w Amsterdamie. Świadomie podjęliśmy taką decyzję. Spodziewamy się, że będą dostępni w następnych tygodniach. Zawodnicy z Mundialu? Dobrą wiadomością jest to, że powinni być w dobrej formie. Oczywiście będziemy to oceniać indywidualnie, ale liczymy na nich” – powiedział Ten Hag w rozmowie z Ajax TV.

„Nasze założenia pozostają bez zmian. Chcemy grać na połowie przeciwników. Chcemy kontrolować i podejmować inicjatywę. Ustawienie z trzema obrońcami? Wówczas mielibyśmy więcej graczy ofensywnych na połowie rywala. Chcemy kreować grę, stwarzać mnóstwo linii i można to robić grając trójką defensorów. Ajax musi potrafić grać w wielu systemach. Nie możemy być przewidywalni. Wręcz przeciwnie – chcemy zaskakiwać” – kontynuuje Ten Hag.

Trener Ajaksu został również zapytany o Hakima Ziyecha, który najpewniej opuści Ajax w tym oknie transferowym.

„Tak, pamiętam o tym, że on prawdopodobnie odejdzie. Na ten moment nadal jest piłkarzem Ajaksu. Mamy z nim dobre porozumienie w tym temacie. Jego aktualny status jest taki, że pojedzie z nami na obóz treningowy do Anglii. Tam zagramy dwa sparingi, w których on też może wystąpić. Możemy się również spodziewać, że będzie mógł zagrać w eliminacjach Ligi Mistrzów.”

Ten Hag nie wyklucza kolejnych wzmocnień kadry Joden.

„Przede wszystkim chcemy utrzymać aktualną selekcję. Jesteśmy też bardzo zadowoleni z transferu Dusana Tadicia. Oczywiście pracujemy nad kolejnymi wzmocnieniami, ale zobaczymy jak wszystko się ułoży.”

„Zawsze jednak spoglądamy na młode talenty. Na graczy, którzy dojrzewają razem z naszą kadrą. Czasem nie trzeba nic robić, niepotrzebne są transfery. Jesteśmy bardzo czujni i jeżeli pojawi się okazja na rynku, na pewno będziemy działać” – zakończył Erik ten Hag.

Share:

Dodaj komentarz