Erik ten Hag jest bardzo zły na swoich zawodników po dzisiejszym meczu z Heerenveen.

Ajax zagrał dzisiaj prawdopodobnie najsłabsze spotkanie w sezonie i nie wykorzystał wielkiej szansy na objęcie pozycji lidera ligi.

„To jak zaczęliśmy drugą połowę, ma związek z pewną formą nonszalancji.” – powiedział Erik.

„Zwykle nasza obrona jest na wysokim poziomie, ale tak nie było ty razem. Sami wołaliśmy o problemy i jesteśmy sobie winni. Trzeba wypełniać swoje zadania i uzgodnienia przed meczem. Jeśli organizuje się obronę i wypełnia zadania tak jak przy drugiej bramce, tylko prosisz się o więcej problemów. Pozwoliliśmy Heerenveen na kilka kontr, co również jest niedopuszczalne.” – dodał boss.

Amsterdamczycy nie byli liderem ligi od maja 2016 roku i nie wykorzystali już którejś z kolei szansy aby w końcu to zmienić. Nie udawało się w fatalnym stylu za Petera Bosza i nie udało się również tym razem.

„Nie rozumiem tego, stąd moja złość i rozczarowanie. Zawodnicy będę mieć podobnie. Jeśli masz szansę zostać liderem ligi, po prostu musisz to zrobić.”

„Oczywiście dalej mamy wszystko we własnych rękach, ale jeśli strzelasz tyle bramek, tworzysz tyle okazji i masz szansę na 4:1 przed przerwą, wtedy po prostu nie możesz tracić punktów.”

Ten Hag skomentował również postawę Kostasa Lamprou, który zgodnie został okrzyknięty winowajcą tego remisu. Boss nie chce jednak zrzucać odpowiedzialności na jednego gracza.

„On zachowywał się dzisiaj nieobliczalnie, ale ostatecznie w końcówce nas uratował. Zawsze patrzę jednak na kolektyw. Wygrywamy i przegrywamy razem.”

Share:

Dodaj komentarz