Ten Hag: Brakowało mentalności

Erik ten Hag nie był zadowolony z postawy, w jakiej Ajax pojawił się na boisku w meczu z Utrechtem.

Amsterdamczykom brakowało nieco zaangażowania i przede wszystkim skuteczności, co skutkowało porażką z Utrechtem.

„Nie byliśmy w grze od pierwszej minuty. Od początku trzeba grać na 100% i na pełnym skupieniu, a tego brakowało w pierwszej fazie meczu. Stworzyliśmy jednak dwie bardzo dobre szanse w pierwszych dziesięciu minutach i one muszą wpaść. Tempo naszej gry również było zbyt wolne i wszystko działo się za wolno.”

„Utrecht to dobra i kompaktowo grająca drużyna, ale to do nas należy tworzenie sobie przestrzeni. To gorzkie uczucie, ale takie rzeczy będą się zdarzać. W trakcie sezonu dostaje się takie ciosy i liczy się to, jak sobie z nimi radzisz. Będziemy musieli pokazać inną mentalność na początku każdego spotkania.”

Ten Hag nie uważa jednak, że strata punktów spowodowana była ruchami taktycznymi czy postawieniem na Tagliafico i Neresa.

„Nie łączyłbym tego. Z tymi facetami na boisku byliśmy w stanie tworzyć sobie sytuacje, które po prostu trzeba było wykorzystać i wówczas ten mecz byłby inny. Winy nie ponosi drużyna, ale cały skład.”

„W drugiej połowie chcieliśmy wprowadzić mobilnego napastnika z kreatywnością i umiejętnością dryblingu na bokach. Od czasu do czasu się to udawało, ale jedna akcja Utrechtu w drugiej połowie wpadła. Jeśli lewy obrońca strzela gola, znaczy, że zrobiliśmy coś źle. Ta porażka boli, bo w ostatnich tygodniach graliśmy bardzo dobrze. Powtórzę jednak, że od pierwszej minuty trzeba grać na sto procent. Niektórzy tego nie dali, ale nie znam głębszych tego powodów. Będę musiał porozmawiać o tym z zawodnikami.”

Ten Hag nie chce również winić Remko Pasveera, który po raz kolejny przepuścił gola, którego być może nie powinien…

„Zaskoczyliście mnie takim pytaniem. Nie widziałem tego dokładnie, ale kiedy zobaczę, będe mógł mieć swoją opinię. Widząc tego gola mogłem coś pomyśleć, ale nie byłem przekonany, że w 100% powinien to złapać.”

Share:

Dodaj komentarz