Po zakończonych sobotnich sparingach Erik ten Hag wypowiedział się na temat kolejnych ruchów transferowych. Szkoleniowiec Ajaksu potwierdził doniesienia mediów o zainteresowaniu Blindem i wciąż możliwym zakupie Lisandro Magallána.

Ten Hag zaznaczył jasno jedną bardzo ważną kwestię. Do Amsterdamu przybędzie jeden z wymienionych graczy. Może to być więc Daley Blind lub Lisandro Magallán, ale sprowadzenie obu zawodników jest wykluczone.

To, co aktualnie robi Ajax to porównywanie sytuacji Blinda i Magallána, również pod względem dostępności i ewentualnych kosztów. Już od wielu miesięcy trwa saga związania z obrońcą Boca Juniors i na ten moment bardzo prawdopodobne wydaje się, że zostanie on w swoim klubie i podpisze nową umowę. Z tego co twierdzą media, są większe szanse na powrót Blinda, co zresztą preferowałby sam Erik ten Hag. Media angielskie spekulują, że Manchester United byłby skłonny zaakceptować ofertę w wysokości 12 milionów euro. Negocjacje trwają.

„Blind? To piłkarz z ogromnym doświadczeniem zebranym w Premier League i reprezentacji Holandii. Świetny w rozegraniu piłki, znakomity w kwestiach organizacyjnych. Ponadto ma bardzo stabilną, spokojną osobowość. Podobnie jak w przypadku Tadicia, potrzebny będzie wysiłek klubu. Robimy co w naszej mocy, ale nie wszystko zależy od nas” – powiedział Ten Hag.

„On mógłby grać u nas zarówno jako obrońca jak i pomocnik. Na to nie ma jeszcze odpowiedzi, wiele zależy też od rozwoju innych zawodników.”

„Lisandro Magallán to gracz, którego chcieliśmy mieć u siebie już kilka tygodni temu. Obrońca z innego kontynentu potrzebowałby czasu na adaptację. On wciąż jest pożądany przez nas, ale ciężko powiedzieć czy ten transfer dojdzie do skutku. Mamy teraz różne możliwości i rozwiązania, zdecydujemy się na jednego piłkarza na tę pozycję, na pewno nie na obu” – stwierdził opiekun Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz