Ten Hag: Antony złamał obronę

Erik ten Hag skomentował wysokie zwycięstwo Ajaksu z Vitesse. Najwięcej słów pochwały otrzymał Antony.

Brazylijski skrzydłowy wrócił do pierwszej jedenastki ekipy z Amsterdamu i szybko odmienił grę i był liderem ofensywy. Ten Hag nie był zaskoczony takim rozwojem wydarzeń.

„Dziś zagraliśmy znacznie lepiej niż w ubiegłym tygodniu. Byliśmy dobrze ustawieni, odpowiednio operowaliśmy piłką. Ustawiliśmy się bardzo wysoko od samego początku, naciskając na przeciwnika i zmuszając go do podejmowania szybkich decyzji. Było to doskonale widać po prawej stronie, gdzie pressing stosował Noussair Mazraoui. On też świetnie współpracował z Antonym. Byłem ciekawy jak Antony zagra, ale to było dokładnie to, czego oczekiwałem. Złamał defensywę Vitesse” – powiedział trener Ajaksu w rozmowie z ESPN.

Ten Hag został również zapytany o Stevena Berghuisa, który wszedł z ławki i zagrał na pozycji numer 10.

„Tak, to część eksperymentu. Sprawdzamy różne opcje i chcemy zobaczyć jak piłkarze współpracują. W ofensywie mamy bardzo dużo możliwości i szukamy idealnej kombinacji. Szczerze mówiąc postrzegam to jeszcze jako pewien test, ponieważ nadal jesteśmy w okresie przygotowawczym, choć zaczęliśmy już rozgrywki ligowe.”

„Myślę, że w dalszym ciągu brakuje nam stabilności i nad tym będziemy jeszcze pracować. Mamy już momenty bardzo dobrej gry, ale zdarza nam się to tracić i grać znacznie słabiej. Celujemy wyłącznie w najwyższy poziom. Słabsze mecze zawsze mogą się przytrafić, ale musimy być w stanie strzelać bramki i unikać kłopotów” – zakończył Holender.

Share:

Dodaj komentarz