Zainteresowanie Frenkie de Jongiem nie jest plotką ze strony mediów z Hiszpanii. Telegraaf donosi, że mistrzowie Hiszpanii chcą mieć u siebie młodego pomocnika.

Przedstawiciele Barcelony próbują usiąść do stołu z Markiem Overmarsem, który jednak ustalił status De Jonga jako „nie na sprzedaż”. Frenkie miałby grać w Amsterdamie jeszcze jeden sezon, czego z resztą sam ma również chcieć. W związku z kontuzjami, pomocnik nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału.

Ten fakt nie odstrasza jednak Katalończyków, którzy są skłonni zapłacić za zawodnika około 40 milionów euro, a następnie na kolejny sezon wypożyczyć go do Ajaksu, gdzie De Jong miałby szansę zdobyć mistrzostwo kraju, którego tak chce. Ten fakt pokazuje jak bardzo Barcelona jest zauroczona młodym zawodnikiem.

Barca nie chce też dopuścić do straty kolejnego talentu. Nie tak dawno negocjowano bowiem transfer Rodrygo, który w ostatniej chwili zdecydował się na zmianę i transfer do Realu Madryt. W przypadku De Jonga takie zagrożenie również istnieje, bo interesują się nim jeszcze chociażby Manchester City czy PSG.

De Telegraaf donosi ponadto, że na ten moment działacze Ajaksu mają inne priorytety i ewentualny transfer De Jonga jest daleko w kolejce. Joden pragną najpierw zakończyć sagę z Justinem Kluivertem oraz Lisandro Magallanem, a następnie skupić się na pozyskaniu Dusana Tadicia.

Share:

Dodaj komentarz