Nicolas Tagliafico nie ukrywa, że latem chciałby odejść z Ajaksu, choć niczego nie będzie wymuszać. W udzielonym wywiadzie przyznał, że jest to dobry moment na zmianę klubu.

„Transfer? Być może latem pojawi się rynku odpowiedni dla mnie klub, który też spełni oczekiwania Ajaksu. Wtedy chciałbym skorzystać z takiej okazji. W sierpniu będę miał już 28 lat i uważam, że to dobry moment na skok w Europie. Chcę zostać w Europie na dłużej, choć pod koniec kariery z pewnością będę rozważał powrót do Argentyny” – powiedział obrońca w rozmowie z argentyńskim Olé.

„Uważam, że rozwinąłem się podczas swojego pobytu w Amsterdamie. Zarówno pod względem technicznym jak i taktycznym. Rozegrałem tutaj mnóstwo spotkań, również z trudnymi i wielkimi przeciwnikami, jak choćby Real Madryt. Czas spędzony tutaj jest też bardzo pouczający. Mieliśmy fantastyczny poprzedni sezon, wygrywaliśmy kolejne mecze. W pewnym momencie pomyślałem, że to jest sen. Teraz to jakby powrót do rzeczywistości i zdanie sobie sprawy z tego, że porażki także są czymś naturalnym. Nie będę wymuszał odejścia, ale nie ukrywam, że jestem gotowy na nowy krok” – dodał Tagliafico.

Obecna umowa Argentyńczyka z Ajaksem obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Share:

Dodaj komentarz