Nicolás Tagliafico otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Rosji. Dla defensora jest to spełnienie marzenia. Jak sam przyznaje, miejsce w kadrze narodowej wywalczył między innymi dzięki transferowi do Ajaksu.

„Nadal nie mogę w to uwierzyć. Teraz muszę jednak twardo stąpać po ziemi i dać z siebie wszystko. Zostałem powołany do reprezentacji, a to oznacza, że ostatnio wiele rzeczy robiłem dobrze. Mój transfer do Europy sprawił, że zacząłem postrzegać różne rzeczy zupełnie inaczej. Dynamika futbolu w Europie pomogła mi dostosować się do gry w reprezentacji. Messi? Teraz muszę widzieć w nim kolegę z drużyny i nie myśleć o tym, że jestem w pobliżu najlepszego piłkarza na świecie” – powiedział Tagliafico w argentyńskich mediach.

W rozmowie z przedstawicielami federacji obrońca Ajaksu ocenił krótko szanse swojej reprezentacji na Mundialu.

„Uważam, że na Mistrzostwach Świata Argentyna zawsze jest wymieniana wśród faworytów. Zagrają tam jednak również inne bardzo mocne drużyny. Choćby Niemcy, Brazylia czy Hiszpania. Z pewnością dojdzie też do kilku niespodzianek.”

Argentyna zagra w grupie D wraz z Islandią, Chorwacją oraz Nigerią.

Share:

Dodaj komentarz