Nicolas Tagliafico wspomina występy na Mistrzostwach Świata w barwach Argentyny. Wyniki zespołu nie były satysfakcjonujące, jednak sam zawodnik może być zadowolony.

„To naprawdę wspaniałe uczucie wyjść na boisko i usłyszeć hymn narodowy. Myślisz o swojej rodzinie, przyjaciołach, o wszystkim czego dokonałeś w ostatnich latach, by być w tym miejscu. Gęsia skórka, zdecydowanie. Chcieliśmy dojść co najmniej do półfinału, choć oczywiście celem było mistrzostwo. Presja jest ogromna, ale dla mnie osobiście było to świetne przeżycie” – powiedział obrońca w rozmowie z oficjalną stroną Ajaksu.

Tagliafico wrócił już do Ajaksu i jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Przyznał, że jest bardzo zadowolony z dokonanych przez klub wzmocnień.

„To bardzo dobrzy zawodnicy. Widziałem Tadicia w trakcie Mundialu, a Blind jest mi znany z występów w Manchesterze United. Wniosą do kadry dużo doświadczenia, którego potrzebujemy. Ja mam 25 lat i już byłem jednym z najstarszych graczy w zespole. Starsi piłkarze z doświadczeniem są dużym wzmocnieniem.”

„Najbliższym celem jest mecz ze Sturmem Graz 25 lipca. Miałem krótkie wakacje, ale czuję się doskonale. Jestem gotowy do gry i mogę odpocząć później” – dodał Tagliafico.

Share:

Dodaj komentarz