Wydaje się, że na ten moment nie ma żadnej obawy, że Nico Tagliafico opuści Amsterdam w letnim oknie transferowym.

Cztery miliony euro przelane na konto Independiente wydają się być niesamowitą promocją. Tagliafico w swoich pierwszych miesiącach w Amsterdamie pokazał się z doskonałej strony, a teraz jedzie na Mundial grać u boku samego Leo Messiego.

Mimo, że Nico gra w Ajaksie tylko pół roku, gdzieś w oddali i tak pojawiały się głosy, że w kolejnym sezonie może on już nie być graczem Ajaksu. Lewy obrońca na razie w ogóle o tym nie myśli i jest wdzięczny za to co Ajax już dla niego zrobił.

„Dzięki Ajaksowi stałem się bardziej kompletnym obrońcą. Taktycznie Eredivisie gra zupełnie inaczej od nas, a holenderski futbol znany jest z dobrze utrzymanego sposobu grania w piłkę. Ja sam od meczu Ajaksu z Feyenoordem otrzymałem tak wiele wsparcia. To niesamowite.”

„Uderzające jest to, że w Holandii wszystko jest bardziej uporządkowane i bezpieczniejsze. Widać to również w piłce nożnej. Ja sam patrzę z dnia na dzień i nie jestem przejęty transferem. Czuję się dobrze i mam umowę na kolejne cztery lata. Chcę jako Mistrz Świata wrócić do Ajaksu.” – dodał lewy obrońca.

Share:

Dodaj komentarz