Tagliafico: Idealny moment na odejście

Nicolas Tagliafico ponownie bardzo poważnie myśli o odejściu z Ajaksu.

Reprezentant Argentyny już rok temu wspominał, że jest gotowy na transfer, ale do niego ostatecznie nie doszło. Teraz sytuacja może być podobna, ponieważ zawodnik jest zainteresowany kolejnym krokiem w karierze, jednak pozostanie w Amsterdamie też jest opcją.

„Nigdy nie oczekiwałem, że zostanę w Ajaksie tak długo, jednak w końcu zacząłem czuć się tutaj jak w domu. Czuję się tutaj potrzebny, świetnie pasuje mi styl zespołu. Wspaniale jest być częścią jednego z największych klubów na świecie. Myślałem już o transferze, jednak z różnych powodów nie doszło do żadnej umowy. W jednym przypadku była to wysoka kwota wywoławcza, a rok temu na przeszkodzie stanęła pandemia” – powiedział Tagliafico.

„Myślę, że teraz jest idealny moment na odejście. Nie zamierzam jednak niczego wymuszać, bo znakomicie czuję się w obecnym klubie. Jeśli pojawi się oferta dobra dla mnie i dla Ajaksu, wówczas byłoby świetnie. Nie chcę kłamać, to oczywiste, że chciałbym spróbować swoich sił w znacznie mocniejszej lidze.”

„Inter? Rozmawiałem niedawno z Zanettim. Inter to wielki klub, jednak nie było żadnych rozmów na temat transferu, nic konkretnego. Jest dopiero maj, więc mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji w sprawie mojej przyszłości” – wyjaśnił defensor.

Tagliafico nie zagra już w tym sezonie w barwach Ajaksu, o czym poinformował na konferencji prasowej Erik ten Hag. Gracz jest zawieszony za kartki na niedzielny Klasyk, a dwa pozostałe spotkania opuści, gdyż klub pozwolił mu wcześniej wyjechać na urlop.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz