Dusan Tadić nie jest zadowolony z decyzji o tym, iż Ajax nie zostanie w tym roku mistrzem kraju.

Decyzją KNVB, w tym roku nikt nie zostanie koronowany na mistrza kraju oraz nikt nie spadnie i nie awansuje do Eredivisie.

„Numer jeden zasługuje na tytuł. Chcemy być mistrzami co roku i Ajax ponownie jest na szczycie. Nawet mimo tych okoliczności trzeba wyłonić mistrza. Cieszę się, że rozgrywki wstrzymano, ale numer jeden to numer jeden.”

„Zasady jasno wskazują, że liczy się różnica bramek, a nie wyniki bezpośrednie. Jeśli o rozstrzygnięciu miałyby decydować starcia bezpośrednie, AZ byłoby zasłużonym mistrzem. Chciałbym ucieszyć naszych fanów kolejnym tytułem. Dla mnie to wszystko jest proste. Zgodziliśmy się na to, że o kolejności decydują gole. Ten tytuł został nam zabrany.”

Kapitan Ajaksu ma ponadto nadzieje, że ten sezon Ligi Mistrzów zostanie dokończony i Ajax zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów bezpośrednio.

„Myślę, że UEFA zrobi wszystko, aby dokończyć rozgrywki. Również mam na to nadzieję. Nie tylko dlatego, że będzie to dobre dla Ajaksu, ale i dla drużyn, które wciąż są w rozgrywkach.”

„Jeśli rozgrywki będą kontynuowane, daję Ajaksowi duże szanse na wejście do fazy grupowej. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli grać kwalifikacji.”

Share:

Dodaj komentarz