Dusan Tadić wczoraj dopełnił formalności i złożył swój podpis na czteroletniej umowie z Ajaksem. Serb udzielił również pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji.

„To nie była dla mnie łatwa decyzja. Wybrałem jednak Ajax, ponieważ to jeden z dwudziestu największych klubów na świecie. Od dawna marzyłem o możliwości gry w Ajaksie, który posiada znakomitych fanów, wielkie legendy i historię. Przedstawiciele klubu zrobili wszystko, by mnie tutaj sprowadzić” – powiedział Tadić.

„Trenerzy mają dobrą wizję futbolu. Mamy wspólny cel i jest to mistrzostwo dla Ajaksu. Wiem, że oczekuje się ode mnie, bym był liderem drużyny na boisku oraz w szatni. Muszę wykorzystać swoje doświadczenie, umiejętności i profesjonalizm.”

Serb w ostatnich latach występował w Southampton, teraz miał do wyboru wiele innych opcji i ofert.

„Tak, otrzymałem mnóstwo ofert z różnych krajów. Mogłem również zostać w Premier League, ale zdecydowałem się na Ajax, ponieważ czuję, że jest to w tym momencie najlepsze dla mojej kariery. Zawsze staram się podążać za sercem przy tego typu wyborach. Taka była moja decyzja, a przedstawiciele Ajaksu sprawili, że była ona łatwiejsza do podjęcia” – wyjaśnia 29-letni pomocnik.

„Ajax był mną zainteresowany gdy grałem w Groningen i Twente. Rozmawialiśmy również dwa lata temu o takiej możliwości transferu, która teraz się nadarzyła. Mogę grać na trzech pozycjach. Jako dziesiątka lub na obu stronach skrzydeł. Chcę być ważny dla zespołu i nie będę wybierał dla siebie konkretnego miejsca w składzie” – dodał Tadić.

Share:

Dodaj komentarz