Dusan Tadić jest zdania, że Ajax stać na wywalczenie awansu z grupy Ligi Mistrzów.

Losowanie tegorocznej Ligi Mistrzów okazało się dla Ajaksu łaskawsze niż w poprzednich latach. Amsterdamczycy oczywiście łatwego zadania mieć nie będą, ale zdarzało się trafiać znacznie, znacznie gorzej.

„Jestem bardzo zadowolony z losowania, bo mamy wielką szansę na awans do kolejnej rundy. Będzie oczywiście trudno i nie potrafię ocenić tego w procentach, ale drugie miejsce jest z pewnością możliwe.”

„Czekam z niecierpliwością na każde spotkanie, nie tylko w tych rozgrywkach. Musimy się skupiać na każdym meczu, który gramy, bo inaczej znowu stracimy punkty w lidze.” – dodał Tadić.

Doświadczony Serb rozpoczyna swój trzeci miesiąc w Amsterdamie i coraz bardziej cieszy się ze swojego wyboru.

„Moja rodzina cieszy się Amsterdamem, bo to piękne miasto. Nie ma rzeczy, która by mi się tutaj nie podobała. Holandia to znacznie lepsze miejsce do życia niż Anglia, gdzie jest tylko Londyn. Tutaj jest inaczej. Wszystko jest czyste, mamy piękne drogi, restauracje, kawiarnie. To coś wyjątkowego.”

„Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być i stać na boisku z dobrymi zawodnikami oraz wypełniać filozofię wielkiego klubu. To dla mnie naajważniejsze.”

Gra Ajaksu w tym sezonie również wygląda bardzo dobrze, co powoduje u Dusana jeszcze większe zadowolenie. Serb złapał wspólny język nie tylko z Hakimem Ziyechem, ale również Davidem Neresem.

„Dobrze, że David wrócił. To zawodnik, który rozumie grę, jest szybki i konkretny. To prawdziwy talent z wielką przyszłością. Jestem pewien, że przed nim naprawdę fajna kariera.”

Share:

Dodaj komentarz