Atletico Madryt pokonało dziś w finale Ligi Europy Olympique Marsylia 3:0. Takie rozstrzygnięcie finału jest także istotne dla Ajaksu w kontekście walki o fazę grupową Ligi Mistrzów na początku następnego sezonu.

Ze zwycięstwa Hiszpanów bezpośrednio skorzysta trzecia drużyna ligi francuskiej, która znajdzie się w fazie grupowej LM zamiast gry w eliminacjach. W dodatku wicemistrzowie Czech (Slavia Praga) i Turcji (prawdopodobnie Fenerbahce) swoje zmagania w eliminacjach rozpoczną od trzeciej rundy, choć początkowo mogli trafić na Ajax wcześniej.

Rozpoczęcie sezonu dwumeczem chociażby z Fenerbahce byłoby dla Ajaksu niezwykle wymagające. Na szczęście to nas omija, przynajmniej w rundzie drugiej. Oficjalnie poznaliśmy już dwóch potencjalnych przeciwników. Będą to Sturm Graz z Austrii oraz PAOK Saloniki z Grecji.

Sturm Graz zajmuje drugie miejsce w lidze austriackiej i zapewniło już sobie wicemistrzostwo. Zespół ten nie mógł pokusić się o więcej, gdyż niekwestionowanych liderem i mistrzem kraju został FC Salzburg z 14 punktami przewagi. Doskonale nam znanym przeciwnikiem jest PAOK Saloniki, z którym mierzyliśmy się dwukrotnie w ostatnich kilku latach. PAOK został wicemistrzem Grecji z sześcioma punktami straty do AEK Ateny.

Losowanie odbędzie się 19 czerwca!

Share:

Dodaj komentarz