Stroje na sezon 2019/20 to po raz kolejny dzieło Adidasa. Strój domowy nie zaskoczył niczym szczególnym. Niemiecka firma postawiła na klasykę i biało-czerwone barwy, typowe dla Ajaksu. Drugi komplet to już większa fantazja i połączenie kolorów pomarańczowego z ciemnym zielonym.

Trykotami na sezon 2018/19 po raz kolejny zajęła się firma Adidas. Strój domowy do złudzenia przypominał ten, w którym gracze Ajaksu grywali w sezonie 2012/13. Poza niestandardowym wzorkiem znajdującym się na przodzie koszulki, ta była niemalże kopią starej koszulki. W komplecie wyjazdowym, Adidas zdecydował się na połączenie kolorów czarnego i złotego, co dało bardzo ciekawy rezultat.

 

(2017/18) Nowy sezon pod wodzą już Marcela Keizera Ajax rozpoczynał ponownie w trykotach autorstwa Adidasa. Premiera pierwszego kompletu odbyła się w meczu finałowym Ligi Europy. Adidas nie zdecydował się na żadne szaleństwa i postawił na amsterdamską klasykę, czyli trykot biało-czerwony. Trochę więcej szaleństwa przyniósł komplet wyjazdowy, który stworzono w granatowych barwach z patternem ala “moro”.

(2016/17) Pierwszą kampanię pod wodzą Petera Bosza Ajax rozpoczął w strojach, których producentem ponownie został Adidas. Na koszulkach widnieje również logo Ziggo. Pierwszy komplet nie przyniósł zaskoczeń. Biało-czerwone barwy jako znacz rozpoznawczy Ajaksu. Komplet wyjazdowy to kolory ciemniejsze z trzema charakterystycznymi dla Amsterdam XXX.

Stroje na sezon 2015/16 to po raz kolejny dzieło Adidasa. Na koszulkach widnieje logo Ziggo, z którym to umowa weszła w życie w połowie poprzedniego sezonu. Strój domowy nie przyniósł żadnych niespodzianek, natomiast trykot wyjazdowy jest w barwach żółtych, co jest pewnego rodzaju nowością. Ciekawym aspektem strojów jest rękaw, który tworzy wzór opaski kapitańskiej co ma nie jako symbolizować, iż w drużynie nie ma wyraźnego kapitana i lidera, a zespół tworzy kolektyw.

Znalezione obrazy dla zapytania ajax shirt 2015/16

Stroje na sezon 2014/15. Do połowy sezonu na trykotach widnieć będzie logo Aegon, a następnie w życie wejdzie umowa z Ziggo. Po raz kolejny produkcją strojów zajęło się Adidas.

 

Stroje na sezon 2013/14 autorstwa Adidas. Po raz ostatni na koszulkach widnieje logo Aegon:

Stroje na sezon 2012/13 autorstwa Adidas: