Stekelenburg: Kadra to nie wakacje

Maarten Stekelenburg wraca do reprezentacji Holandii. Bramkarz nie kryje zadowolenia z tego powodu.

Doświadczony golkiper znalazł się w definitywnej selekcji Oranje na najbliższe mecze eliminacji Mistrzostw Świata z Turcją, Łotwą i Gibraltarem. Na kadrę pojadą też Blind, Gravenberch i Klaassen.

„To wspaniałe uczucie. Nie spodziewałem się tego na pewno na początku sezonu. Wciąż jestem ambitny i chcę walczyć o miejsce w składzie. Chcę być pierwszym bramkarzem. Nie pojadę na zgrupowanie tak jak na wakacje” – powiedział Holender.

„Każdego dnia ciężko trenuję, dlatego jestem teraz w tak dobrej formie. Bywały trudne chwile zwłaszcza kiedy nie grałem, ale nie chciałem się poddawać. Doczekałem się swojej szansy w Ajaksie i robiłem wszystko, by ją wykorzystać. W trakcie meczów jestem bardzo spokojny, taki mam charakter. Jeśli wszystko idzie dobrze, otrzymujesz pochwały, ale to wszystko może obrócić się przeciwko Tobie jeśli coś pójdzie nie tak. Cieszę się, że obecnie spisujemy się doskonale.”

Golkiper krótko skomentował również losowanie ćwierćfinałów Ligi Europy. Ajax zagra z Romą, w której również występował Stekelenburg.

„To miłe, ponieważ to mój były klub. Grałem tam osiem lat temu. Myślę, że Roma nie jest zadowolona z takiego losowania. Oglądaliśmy to wspólnie z drużyną w autobusie. Mogliśmy trafić nieco lepiej, ale też gorzej” – zakończył Stekelenburg.

Share:

Dodaj komentarz