Sprawa Onany rozstrzygnie się 2 czerwca

CAS rozstrzygnie sprawę Andre Onany 2 czerwca.

5 lutego 2021 roku do Ajaksu spłynęła zaskakująca decyzja o rocznym zawieszeniu Andre Onany. Kameruńczyk został ukarany za użycie leku, który miał zostać przepisany jego żonie.

W trakcie badania przeprowadzonego 30 października 2020 roku, w krwi bramkarza wykryto niedozwoloną substancję, co okazało się dostatecznym powodem do rocznego zawieszenia.

Szybko okazało się jednak, że Ajax i Onana będą odwoływać się od tej decyzji. Klub i piłkarz reprezentowani są przez bardzo znanych i szanowanych adwokatów, co sprawia, że szanse na „wygraną” rosną.

Data 2 czerwca jest więc ważna dla Ajaksu. Amsterdamczycy prowadzą rozmowy z Kameruńczykiem w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Klub chciałby, aby Andre związał się umową do 2024 roku, ale sam bramkarz chce podpisać kontrakt jedynie do 2023 roku.

Jeśli zawieszenie bramkarza zostanie skrócone, znacznie wzrosną szanse na jego sprzedaż z dużym zyskiem. Jeśli kara zostanie utrzymana, Ajax i tak będzie chciał sprzedać piłkarza, ale szanse na uzyskanie dużej kwoty będą bardzo małe.

Share:

Dodaj komentarz