Sporting vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz ze Sportingiem.

Sporting CP  1:5 Ajax Amsterdam 

OCENY:

Remko Pasveer 4/10

Bardzo słaby mecz Pasveera. Dostał bramkę, którą obroniłoby 99% bramkarzy na świecie. Przy nieuznanym golu również daleko było do udanej interwencji. Strzał owszem był bardzo dobry i celny, ale ile razy ogląda się bramki głową z okolicy 16 metra? To trafienie równeż obciążałoby Pasveera. Na plus nie działają również jego głupie zabawy z piłką i próby dryblingów czy finezyjnych przyjęć. Komuś wczoraj mocno przestawiło się w głowie, ale nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Noussair Mazraoui 7.5/10

Bardzo dobre spotkanie Marokańczyka po słabszym występie z PEC. Prawej strony z wczorajszego meczu pozazdrościłaby nam każda drużyna świata. Wszystko działało tam tak, jak powinno. Oceniamy głównie postawę ofensywną, bo w obronie wiemy, że było różnie i przy odrobinie pecha mecz mógłby potoczyć się inaczej.

Jurrien Timber 7/10

Wygrywał dużo pojedynków i wiele razy świetnie wprowadzał piłkę do przodu. Tak jak w przypadku Nousa, tak i tutaj podkreślmy jednak to, że Sporting mógł i być może powinien mieć na koncie co najmniej 2 gole więcej. Graliśmy dobrze, ale nie popadajmy w huraoptymizm pod względem defensywnym.

Lisandro Martinez 7/10

Podobnie jak Timber i cały blok obronny. Miał dobre momenty, ale miał też słabsze. Dopuszczaliśmy Sporting do strzałów, był jeden słupek, był stracony gol i ten, który ostatecznie nie został uznany. Mieli gospodarze swoje szanse i to trzeba poprawić, ale też w wielu momentach czy Martinez czy Timber wybijali im piłkę z głowy.

Daley Blind 5/10

Pomijają Pasveera jeden z gorszych graczy Ajaksu w tym meczu. Niestety bardzo wolny i to po jego stronie działo się najwięcej dobrego dla Sportingu. Strzał w słupek Porro czy późniejsze uderzenie, z którym szczęśliwie Pasveer sobie poradził. Kilka razy faulował ewidentnie będąc spóźnionym, ale sędzia szczęśliwie dla niego był dość pobłażliwy dla Ajasku w tym meczu.

Edson Alvarez 7/10

Dobra postawa Edsona w środku pola. Duży wygranych pojedynków, pokazywania się do gry i takiej ogólnej solidności. Na tle kolegów wyglądał marnie, ale zagrał naprawdę solidnie.

Ryan Gravenberch 7.5/10

Brał ciężar gry na siebie, szedł do przodu i szukał gry, a to właśnie rzeczy, których się od niego oczekuje. Brakowało w tym meczu jakichś konkretnych liczb, ale trudno się tego czepiać wygrywając 5:1. Bardzo duży plus.

Steven Berghuis 7.5/10

Jeszcze mamy wrażenie, że pełnego potencjału w Amsterdamie nie pokazał, ale wygląda to coraz lepiej. Świetne trafienie, które było dla nas naprawdę ważne i dało nam odetchnąć po kiksie Pasveera. Ma potencjał do gry na 10 i ciekawi jesteśmy, jak będzie się to dalej rozwijać.

Antony 10/10

Nie może być inaczej. Nie wiem, czy dało się zagrać lepsze spotkanie. Raz źle strzelał zamiast dogrywać, ale poza tym wyszło mu chyba wszystko. Czarował nas i rywali, robił co chciał i po prostu błyszczał w każdym momencie i elemencie gry.

Sebastien Haller 10/10

Czy wbijał piłki w zasadzie do pustej bramki? Wbijał. Jakie to ma jednak znaczenie. Miał swój magiczny moment w Lidze Mistrzów, napisał historię i być może to był ten mecz, który coś mu odblokował. Wierzymy, że teraz zacznie pokazywać swój pełny potencjał nie tylko w statystykach, ale przyjęciu, rozegraniu i zgraniu z resztą drużyny.

Dusan Tadić 4.5/10

Myślę myślę, szukam, odtwarzam w pamięci, ale nie przypomnam sobie, aby Serb zrobił w tym meczu cokolwiek dobrego. Być może przesadzam bazując na tym, co wyrabiał Antony, ale Tadicia po prostu nie było w tym meczu i nasze lewa strona wyglądała skandalicznie. Na koniec zaczęło się już szukanie gola czy asysty na siłę, łamanie pozycji, wchodzenie do środka pola karnego. Czekamy na lepszy mecz tak jak czekaliśmy wczoraj na wejście Daramiego. Niestety najsłabszy nawet Tadić grać musi do końca.


REZERWOWI

David Neres 6/10

Co można powiedzieć. Wszedł, próbował coś zrobić i kilka dryblingów nawet mu wyszło. Niestety z dograniem piłki było już gorzej i chyba żadne z jego podań w pole karne kolegów nie znalazło.

Deyvne Rensch 6/10

Nic zarzucić mu nie można, ale wszedł już na etap, w którym zbyt wiele się nie działo. Zagrał swoje, nie zawiódł, ale to tyle.

Perr Schuurs -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Kenneth Taylor -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz