Spokój w ostatnim dniu okienka

Coraz więcej wskazuje na to, że Ajax nie osłabi się w ostatnim dniu okna transferowego.

De Telegraaf przedstawił dziś krótki raport dotyczący ruchów transferowych wokół Ajaksu. Do zamknięcia okna pozostały już tylko godziny, a w tym momencie w Amsterdamie panuje zaskakujący spokój. Klub miał nawet nadzieję, że coś się wydarzy, wspominał o tym również Marc Overmars, że niektóre sprzedaże byłyby zaakceptowane za względów finansowych. Brakuje jednak ofert.

Nicolas Tagliafico jest od wczoraj łączony z West Hamem, ale z każdą upływającą minutą jego transfer jest mniej realny. Angielskie media twierdzą nawet, że klub z Londynu nie jest zainteresowany Argentyńczykiem. De Telegraaf wciąż twierdzi, że West Ham jest skłonny zapłacić 12 milionów euro, ale nie przedstawił ulepszonej oferty kontraktu, który musiałby zaakceptować piłkarz.

David Neres też ma zielone światło na odejście, ale do klubu nie wpłynęła żadna konkretna oferta. Brazylijczyk był łączony z Leicester City, które się wycofało. Ajax oczekuje za niego 25 milionów euro, być może z bonusami. W tym momencie nie są prowadzone żadne negocjacje. Tylko niespodziewana oferta może sprawić, że Neres odejdzie. Nie wyklucza się nawet wypożyczenia z opcją lub obowiązkiem wykupu.

Andre Onana szuka klubu od kilku miesięcy, ale on również prawdopodobnie zostanie w Amsterdamie przynajmniej do stycznia. W ostatnim czasie do Ajaksu zgłosiły się Villarreal i Barcelona, by zapytać o bramkarza, ale nie przedstawiono oferty. Sam Onana wcześniej odrzucił możliwość przejścia do Lyonu i Nicei. Kameruńczyk za kilka dni będzie mógł wznowić treningi, a w listopadzie będzie uprawniony do gry.

Lisandro Magallan zostanie dziś wypożyczony do Anderlechtu z opcją transferu definitywnego.

Share:

Dodaj komentarz