Skuteczność w końcu kosztuje zwycięstwo

  • 3 października 2021
  • Lesley
  • Promowane
  • 1
  • 249 wyświetleń

Ajax marnował w poprzednich kolejkach sytuacje wręcz seryjnie, ale mimo tego wygrywał mecze. Niestety seria dobiegła końca i fatalne zachowania pod bramką rywali kosztują Ajax trzy punkty i prawdopodobnie pozycję lidera Eredivisie po 8 kolejkach. 

Pierwszy strzał na bramkę oddali już w 2 minucie piłkarze Utrechtu, ale piłka ledwo doleciała do bramki Pasveera. Ajax już w 4 minucie mógł pokusić się o otwarcie wyniku, ale sytuację zmarnował Neres. Joden rozegrali bardzo dobrą akcję kombinacyjną z udziałem kilku graczy, co doprowadziło Neresa do dogodnej sytuacji. Brazylijczyk długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i ostatecznie został zablokowany. W 9 minucie Amsterdamczycy mieli drugą doskonałą sytuację. Tagliafico idealnym podaniem obsłużył Tadicia, który zagrał wzdłuż bramki, ale tam nie popisał się Haller, który z bliskiej odległości przestrzelił nad bramką, marnując kolejną już w tym sezonie sytuację. Po kwadransie w pole karne Ajaksu wpadł Sylla, ale dobry pressing Alvareza sprawił, że zamiast klarownej sytuacji piłka wturlała się w ręce Pasveera. Chwilę później napastnik Utrechtu bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z Martinezem, ale dobra asekuracja Tagliafico uratowała Ajax przed bardzo groźną sytuacją.

W 20 minucie fatalny błąd w środku pola popełnił Gravenberch, który niemal oddał piłkę napastnikowi gości. Wyjątkowym przewidywaniem gry popisał się jednak Pasveer, który od razu zaasekurował tą sytuację i oddalił zagrożenie. W kolejnych minutach spokojnie można byłoby się pokusić o stwierdzenie, że to Utrecht wyglądał nieco lepiej. Ajax nie potrafił stworzyć sobie bardzo klarownej sytuacji i nie potrafił wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi na boisku. Po półgodzinie Amsterdamczycy zawitali ponownie w polu karnym Utrechtu i znowu szansę miał Neres. Brazylijczykowi znowu zabrakło jednak zdecydowania i z akcji nic nie wyszło. W 40 minucie po kilku szybkich podaniach Haller próbował jeszcze podawać do Alvareza, co niestety przeciął obrońca. Po chwili z pola karnego lewą nogą uderzał Berghuis, ale z niełatwej sytuacji nie zdołał trafić w światło bramki.

Mimo tego, że gra naprawdę nie wyglądała dobrze, Erik ten Hag nie zdecydował się w przerwie na żadne zmiany. W 53 minucie po prostopadłej piłce Neresa w pole karne wpadł Mazraoui, ale jego zagranie zdołał sparować bardzo dobrze Paes, który uchronił swój zespół przed stratą gola. Bramkarz Utrechtu swój pełen kunszt pokazał jednak w 55 minucie, kiedy w przeciągu kilkunastu sekund dwa razy odbił uderzenia Hallera, a następnie Tadicia. Po chwili Ten Hag zdecydował się na trzy zmiany. Miejsce Tagliafico, Gravenbercha i Neresa na boisku pojawili się Blind, Klaassen i Antony. W 62 minucie Klaassen miał swoją pierwszą okazję po zagraniu Antonego, ale z bardzo trudnej sytuacji uderzył głową nad poprzeczką bramki Utrechtu. W 73 minucie miejsce słabego Hallera zajął Daramy, a na pozycję numeru 9 przeniósł się Tadić. W 77 minucie to drużyna Utrechtu objęła jednak prowadzenie. Ajax stracił piłkę w środku pola, a goście ruszyli z kontrą trzech na dwóch. Parodyjny powrót w tej sytuacji pokazali Timber, Blind i Klaassen, którzy nie pomogli w defensywie, a Warmerdam uderzeniem po długim słupku pokonał Pasveera. Na dziesięć minuty przed końcem miejsce Martineza zajął Danilo.

Ajax Amsterdam 0:1 FC Utrecht

77. Warmerdam

AFC AJAX: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez (80. Danilo), Tagliafico (58. Blind); Álvarez, Gravenberch (57. Klaassen), Berghuis; Neres (57. Antony), Haller (73. Daramy), Tadić.

FC UTRECHT: Paes; Van der Maarel, Van der Hoorn, Janssen (80. Ter Avest), Warmerdam; Van Overeem, Maher, Van de Streek (61. Q. Timber); Sylla (61. Mahi), Douvikas, Ramselaar.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz