Potwierdzają się doniesienia sprzed kilku dni. Kaj Sierhuis zostanie wypożyczony do końca sezonu z Ajaksu do FC Groningen. W przeciwnym kierunku zmierza Mateo Cassierra.

De Telegraaf przedstawia dziś szczegóły umowy pomiędzy klubami. 20-letni Sierhuis spędzi rundę wiosenną w Groningen i będzie mógł tam zostać na stałe. Klub z 15. miejsca w aktualnej tabeli Eredivisie wynegocjował opcję transferu definitywnego napastnika po zakończeniu sezonu, natomiast Ajax zapewnił sobie możliwość wykupu powrotnego. Sierhuis na początku stycznie przejdzie obowiązkowe badania medyczne, po których transfer zostanie sfinalizowany już oficjalnie.

Media informują także, że Groningen rezygnuje z usług Mateo Cassierry. Kolumbijczyk nie sprostał oczekiwaniom w nowym klubie i wraca do Amsterdamu. Niewykluczone, że ponownie zostanie on wypożyczony lub nawet sprzedany.

W ostatnim czasie wspominało się także, że na wypożyczenie do „Dumy Północy” odejdzie Dani de Wit, ale De Telegraaf póki co nie potwierdza tych informacji.

Kolejne pół roku w innym klubie spędzi 20-letni defensywny pomocnik, Azor Matusiwa. Zostanie on wypożyczony do De Graafschap.

Share:

Dodaj komentarz