Perr Schuurs wciąż przyzwyczaja się do gry w nowym zespole. 18-letni obrońca dostrzega wyraźne różnica, ale jest pełen nadziei, że szybko będzie w stanie dostosować się do futbolu na wyższym poziomie.

Schuurs w sobotnim sparingu przeciwko ekipie z Bukaresztu zagrał na środku obrony obok Matthijsa de Ligta. Jak sam już wspominał, De Ligt jest dla niego przykładem, ale też konkurentem w walce o miejsce w składzie. Konkurentem nie jedynym, gdyż Ajax wciąż pracuje nad wzmocnieniem defensywy.

„Czuję się dobrze i bardzo podoba mi się tutaj w Ajaksie. Myślę, że zagraliśmy ze Steauą całkiem niezłe spotkanie. Oczywiście zawsze chcemy wygrywać, a właśnie tego zabrakło tym razem. Można powiedzieć, że trochę zawiedliśmy pod względem rezultatu, ale w tym momencie nie był on najważniejszy. Prezentowaliśmy się świetnie zwłaszcza w pierwszej połowie. Słabiej było w drugiej połowie już po dokonaniu wielu zmian w obu drużynach” – powiedział Schuurs w rozmowie z Ajax Life.

„Dla mnie teraz bardzo ważne jest to, by dobrze przepracować okres przygotowawczy i chwytać każdą okazję. W tych momentach muszę pokazywać, na co mnie stać.”

Młody obrońca przeszedł do Ajaksu z Fortuny Sittard i naturalnie jest to duży krok do przodu. Widzi to również sam piłkarz.

„To nie jest łatwe. Wszystko jest tutaj znacznie szybsze, ale uważam, że mogę się dostosować. Na tym się skupiam. Muszę dawać z siebie wszystko na treningach. Jestem częścią świetnej drużyny, w której zostałem dobrze przyjęty. Dzięki temu jest mi trochę łatwiej” – powiedział Schuurs.

Share:

Dodaj komentarz