Schuurs nie trzyma poziomu

Perr Schuurs zebrał ogromną falę krytyki po meczu z Atalantą Bergamo.

Młody obrońca miał we Włoszech kilka niezłych momentów, ale ogólnie nie zagrał najlepszego spotkania, co zauważyli niemal wszyscy obserwatorzy Ajaksu.

„Niezawodność to ważna umiejętność dla każdego trenera. Erik ten Hag z pewnością przywiązuje do tego dużą wagę. To umiejętność zagrania rozsądnego spotkania, nawet jeśli masz zły dzień. Ajax z pewnością dalej szuka w tym rejonie, a Perr Schuurs jest tego najlepszym przykładem. W zeszłym tygodniu otrzymał w Holandii wiele krytyki za mecz z Liverpoolem, a Michael Owem nazywał go nowym Matthijsem de Ligtem. To częste porównanie, które moim zdaniem nie ma prawa bytu. De Ligt był wyjątkowym talentem, który przebił się do składu w wieku 17 lat i grał przeciwko najlepszym napastnikom świata jako nastolatek.”

„Po dwóch latach Schuurs w końcu notuje serie gier dla Ajaksu jako podstawowy gracz, dlatego napotyka na różnego rodzaju nowe bodźce. W Eredivisie stoi na nogach twardo, ale poziom Ligi Mistrzów to zupełnie inna rzecz. Gra przeciwko Sadio Mane i Duvanowi Zapacie wymaga meczu, w którym Schuurs wznosi się ponad siebie, czego w tej chwili nie można się po nim spodziewać.” – powiedział Freek Jansen z Voetbal International.

To jednak nie wszystko, bo młody obrońca zebrał niepochlebne opinie również w Het Parool i jakby mogło być inaczej…De Telegraaf.

„Ajax mógł zrobić więcej defensywnie, aby zapobiec utracie bramek w Bergamo. Szczególnie Perr Schuurs nie jest (jeszcze) takim „killerem”, jakiego Ajax potrzebuje z tyłu. On czuje oddech Jurriena Timbera na swoich plecach.” – dodał Dick Sintenie.

„Blind nie potrafi bronić niektórych sytuacji, a Schuurs nie radzi sobie wcale. Był tak bardzo spóźniony, że mógł oglądać tylko plecy przeciwnika. Schuurs jest dobry na holenderskie boiska, ale tutaj całkowicie przepadł i nie potrafił poradzić sobie z takim napastnikiem. De Ligt był w tym samym wieku co Schuurs, a można było mu powierzyć grę jeden na jednego. Był bardzo silny w powietrzu i miał świetny odbiór, a to dwie rzeczy, których brakuje Schuursowi. Lewy obrońca to jedyny z defensorów, który od czasu do czasu wygrywa pojedynek główkowy, a to najmniejszy na boisku piłkarz.” – dodał Johan Derksen.

Share:

4 Responses to the post:

  • tomek0906

    Rozumiem, że w powietrzu Z Zapata można przegrywać, ale faktycznie do jego gry, gdy piłka jest na ziemi można mieć pretensje. Za łatwo daje się ogrywać momentami. Pytanie tylko czy wynika to z
    braku doświadczenia czy po prostu „ten typ tak ma”

  • Lesley

    W moim prywatnym odczuciu wszystko zależy od punktu widzenia. Porównywać do De Ligta raczej nie wypada. Matthijs też robił błędy na początku swojej drogi, ale szybko się podnosił i szybko wszedł na wysoki poziom. Schuurs do gry nie łapał się od 2 lat. W tym roku gra być może z konieczności. Gdyby został Veltman nie wiem, czy grałby tak regularnie. Daleki jestem od wyrzucania go z klubu, ale powinien się za siebie trochę wziąć, bo faktycznie póki co LM to dla niego za wysokie progi. Musimy jednak czegoś wymagać i nie patrzeć na to, ile ma lat. Bo w końcu na młodzieży Ajax stoi i młodzież zapewniała największe sukcesy zawsze.

  • Dodaj komentarz