Lasse Schöne cieszy się z wygranej nad Fortuną, ale zdaje sobie sprawę, że to raczej za mało na Bayern.

Ajax rozegrał w Sittard mocno przeciętne spotkanie i z całą pewnością nie udowodnił, że porażka z PSV była tylko wpadką przy pracy.

„Ostatni tydzień to mecz do szybkiego zapomnienia. To jednak dalej gdzieś w nas siedziało. Próbuje się zapomnieć o tego typu spotkaniach, ale to niełatwe. Na szczęście mieliśmy mecz już w środę co nieco pomogło.”

„Dzisiaj trudno było nam dojść do sytuacji. Byliśmy nieco niechlujni w ostatniej fazie. Muszę też przyznać, że fajnie było widzieć Fortunę grającą w piłkę, próbującą nakładać pressing i atakować. To coś innego, od tego jak drużyny zazwyczaj grają przeciwko nam. Duży komplement za to.” – dodał Duńczyk, który był również bardzo zadowolony z murawy w Sittard.

„Komplement również za murawę. Jaka była…fantastyczna. Dobra trwa, a nic sztucznego. Mogę tylko powiedzieć, że to fajna sprawa.”

We wtorek Ajax czeka przynajmniej w teorii, najtrudniejszy mecz tego sezonu. W Monachium Joden zmierzą się z Bayernem – jedną z najlepszych drużyn w europejskiej piłce.

„Wtorek to zupełnie inne spotkanie. Musimy podejść do niego zupełnie inaczej i inaczej ich zaskoczyć. Póki co jesteśmy zadowoleni z trzech punktów.”

Share:

Dodaj komentarz