Lasse Schöne po raz kolejny odniósł się do sytuacji w Ajaksie i licznych głosów o tym, że Ajax dalej nie prezentuje odpowiedniego poziomu.

Zdaniem doświadczonego Duńczyka, ciągłe ruchy w Amsterdamie w kwestii menadżerów dają o sobie znać. Lasse podkreśla, że wielu graczy Joden to przecież niedoświadczeni, młodzi piłkarze, którym takie zmiany zajmują więcej czasu.

„Jestem tutaj już prawie sześc lat, z czego cztery pod Frankiem de Boerem. Dość szalone jest więc to, że w ciągu sześciu miesięcy przewinęło się tutaj już trzech trenerów. Każdy z nich ma inną wizję i własną interpretację gry.”

„Dla nas jako zawodników oznacza to, że musimy cały czas się dostosowywać. Ogólnie rzecz biorąc system pozostał taki sam, ale detale się różnią, uwierzcie. Jeśli wszyscy wykonują swoje zadania, wszystko idzie dobrze. Czasami jednak zdarzają się powroty do starych wzorców. Ten proces jest częścią przystosowania do nowego systemu, a to wymaga czasu. Naprawdę trudne jest, kiedy masz trzech różnych trenerów w tak krótkim okresie czasu.”

W związku z tym, Duńczyk niemalże już nie wierzy w sięgnięcie po mistrzostwo kraju. Wiara umarła w marcu po porażce z Vitesse Arnhem.

„Wtedy coś we mnie pękło. Grasz sezon po to, aby wygrać tytuł, a potem tak go oddajesz. To było niepotrzebne. Musimy do końca trzymać się tej małej szansy jaka nam pozostała. Jestem pozytywną osobą, ale także realistą.”

Często po stracie punktów zdarza się, że piłkarzom zarzuca się brak zaangażowania i walki o zwycięstwo. Pomocnik nie zgadza się jednak z takimi stwierdzeniami.

„Nikt nie wychodzi na boisko z myślą: mwah…dzisiaj zagram trochę lżej. Może to tak wyglądać, bo czasem mecz wychodzi inaczej niż byśmy chcieli, ale nikt z nas tak nie myśli, mogę Was zapewnić.”

Share:

Dodaj komentarz