Szeroka i konkurencyjna selekcja Ajaksu stała się dziś jednym z głównych tematów w trakcie konferencji prasowej. Obok Erika ten Haga zasiadł tym razem Lasse Schöne.

„Nie, nie obawiam się konkurencji. To dla mnie nic nowego. Każdy rok to ciągła walka. Tym razem faktycznie rywalizacja jest większa, ale to wzmacnia nas jako piłkarzy i zespół. To mój siódmy sezon w Ajaksie, w poprzednich sześciu latach musiałem wywalczyć sobie miejsce w jedenastce” – powiedział doświadczony Duńczyk.

Pomocnik skomentował również słowa szkoleniowca Standardu Liege. Michel Preud’homme wskazał Ajax jako mocnego faworyta dwumeczu.

„Na jego miejscu powiedziałbym to samo, haha. Ajax w wielu przypadkach jest uznawany za faworyta, ale teraz Standard nie jest na straconej pozycji i jest faworytem tak jak my. To dobry zespół, który ostatnio wykonuje dobrą robotę. W ubiegłym sezonie zdobyli Puchar Belgii. Grają u siebie, przed własną entuzjastyczną publicznością, ale myślę, że i my w ostatnich meczach zaprezentowaliśmy na co nas stać” – powiedział Schöne.

Share:

Dodaj komentarz