Lasse Schöne podobnie jak większość zawodników uważa, iż przystosowanie Ajaksu do stylu gry Erika ten Haga trochę zajmie.

Duńczyk przyznał, że w niedzielę gra ponownie nie wyglądała najlepiej, ale ma to właśnie związek z tym, że Ten Hag pracuje w Amsterdamie dopiero miesiąc.

„Nie zapominajmy, że to trzeci trener w okresie pół roku. Każdy menadżer ma inną ideę tego jak chce grać. Niekiedy coś nie idzie po naszej myśli, bo podejmujemy ryzyko w konstrukcji akcji. Nie zawsze wygląda to dobrze, musimy grać lepiej i jesteśmy tego świadomi. Ciężko nad tym pracujemy.”

Doświadczony pomocnik wspomniał również o doskonałym początku w wykonaniu Joden, który zakończył się golem, a powinien minimum dwoma kolejnymi.

„Nasze boki grały wysoko i byliśmy w stanie szybko przejąć piłkę. Strzeliliśmy świetnego gola i stworzyliśmy kolejne okazje, po których powinniśmy trafić. Nie zrobiliśmy jednak tego i po kwadransie straciliśmy kontrolę nad meczem. Cofnęliśmy się za bardzo i nie wiem co było tego przyczyną. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy wrócić do gry z pierwszych 10 minut, ale to się nie udało.”

Lasse w dalszym ciągu ma nadzieję na to, że Ajax sięgnie po mistrzostwo kraju, ale zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja robi się już nieco skomplikowana.

„Nie będę oglądał PSV w sobotni wieczór. Oni wciąż wygrywają, więc my też musimy to robić. Mamy 9 punktów w przeciągu tygodnia, ale i tak powinno być lepiej, aby zacząć straszyć PSV. Możemy mieć tylko nadzieje na to, że PSV popełni błędy. Na pewno nie jest to jednak zadowalająca pozycja startowa.”

Share:

Dodaj komentarz