Lasse Schöne w najnowszym Inside Ajax poruszył temat swojej gry, walki o tytuł, opaski kapitana czy transferów.

Doświadczony Duńczyk rozgrywa póki co najlepszy sezon jeśli chodzi o zdobyte gole. Lasse trafił w lidze już dziesięć razy.

„Pod względem goli jest dobrze, ale oczywiście nie jesteśmy w tym miejscu w którym byśmy chcieli. Wolałbym strzelać mniej, a żebyśmy byli pierwsi. Mamy jednak siedem punktów straty, ale wszystko jest jeszcze możliwe.”

Z powodu dużej rywalizacji w składzie, Schöne często trafia na ławkę rezerwowych, ale nie jest to dla niego wielki problem.

„Jest rozczarowanie, bo to nic fajnego. Można wtedy zrobić dwie rzeczy: rzucić ręcznik w kąt albo ciężko pracować na swoje miejsce. Brzmi banalnie, ale to prawda. Na szczęście wybrałem taką drogę i cieszę się, że działa.”

Kiedy Joel Veltman stracił miejsce w składzie, opaska kapitana powędrowała niespodziewanie do Matthijsa de Ligta, a nie do doświadczonego Schöne…

„Rozmawiałem z trenerem i wskazał mi, że chce aby to Matthijs był drugim kapitanem. Ja nie potrzebuję opaski, aby brać odpowiedzialność. Natomiast jeśli spojrzeć na Matthijsa, widać, że ten chłopak stał się jeszcze silniejszy.”

Na koniec, Lasse został zapytany o zagraniczne transfery młodych graczy, w tym właśnie De Ligta.

„To pewnie trudne dla tych młodych zawodników, kiedy twoje imie wymieniane jest w kontekście wielkiego klubu zagranicą. Matthijs gra już jednak jak doświadczony zawodnik i na pewno byłby w stanie sobie poradzić, bo pokazał już w zeszłym roku w Lidze Europy. Kto wie czy nie odejdzie latem, chociaż oczywiście chciałbym mieć go w klubie na kolejny rok. Na ten moment trudno będzie go jednak zatrzymać.”

Share:

Dodaj komentarz