Lasse Schöne, który był jeszcze przed weekendem bardzo pozytywnie nastawiony na zdobycie mistrzostwa kraju, tym razem nie chce mówić już o tytule.

Realnie patrzące osoby zdają sobie sprawę z tego, że Ajax definitywnie przegrał tytuł w Arnhem. Fatalne spotkanie, porażka i strata 10 punktów to PSV. To już nie może się udać.

„To wciąż możliwe, ale bardzo trudne. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać, aby dalej naciskać na PSV. Patrząc jednak na to co się stało, trudno było w tym odnaleźć mentalność zwycięzcy. Mieliśmy kolejne stuprocentowe szanse na zdobycie gola. Gdybyśmy coś wykorzystali byłoby inaczej. To jednak zupełnie inna historia.”

„Tutaj chce się wygrywać trofea, ale obecnie jest to bardzo daleko i to boli. Mamy bardzo dobrą drużynę, ale trzeba sobie uświadomić, że sama gra to nie wszystko. Trzeba również odpowiedniej mentalności aby wygrywać.”

Doświadczony Duńczyk tęskni za latami 2013 i 2014, kiedy zdobywał z Ajaksem mistrzostwo kraju.

„W tych mistrzowskich latach panowało przeczucie, że sięgniemy po ten tytuł razem. Czasami mi tego brakuje. Wszyscy potrafimy grać tutaj w piłkę, ale to nie wystarczy do wygrywania trofeów. Z natury jestem optymistycznie nastawioną do życia osobą, ale jeśli spojrzeć na to jak gramy, trzeba się lekko tonować.”

Share:

Dodaj komentarz