Lasse Schöne swoim przepięknym golem mocno przyczynił się do wygranej Ajaksu nad Heernveen.

Doświadczony Duńczyk podkreślił jak ważne były momenty, w których Ajax zdobywał gole w sobotni wieczór.

„Strzelaliśmy w odpowiednich momentach. Zaraz na początku spotkania, tuż przed przerwą i zaraz po przerwie. Przy stanie 0:3, mecz był już zakończony. Później w grę wkradło się sporo niedokładności, ale 0:4 przeciwko Heerenveen to dobry wynik.”

„Bramka już na początku to odpowiedni na to moment. Graliśmy w pierwszych piętnastu minutach dość dobrze. Później byliśmy trochę niechlujni i dobrze, że Hakim zdobył gola na 0:2. Czasami moglibyśmy jednak strzelać więcej. Mam na myśli, że nasi rywale też zdobywają sporo bramek, a więc i my moglibyśmy być bardziej rządni goli. Różnica jakości była dzisiaj jednak widoczna. Wyjazdowy mecz z Heerenveen to zawsze trudna sprawa. Spisaliśmy się jednak dobrze, a u zawodników, którzy wrócili ze zgrupowania reprezentacji widać było dużą pewność siebie.”

Mimo tego, że Ajax gra naprawdę dobrze i notuje równie dobre wyniki, w lidze znowu trzeba oglądać się na rywali.

„Nie możemy tracić punktów. Doświadczałem już wcześniej takiej sytuacji. Byliśmy 10 punktów za rywalem, a zostawaliśmy mistrzem. Wiem, że możemy to zrobić. Oni też w końcu stracą jakieś punkty. Przynajmniej wiemy co mamy robić.”

Share:

Dodaj komentarz