Lasse Schöne wyraził swoje zadowolenie z tego, jak Ajax rozegrał wtorkowe spotkanie Ligi Mistrzów ze Standardem Liege.

Pewne zwycięstwo 3:0 smakuje dla Duńczyka jeszcze lepiej, bo ten rozegrał swój 50 pojedynek w europejskich pucharach w koszulce Ajaksu. Wkrótce pod tym względem Lasse może stać się liderem klubu.

„Gdybyśmy zagrali tak w Liege…Wówczas zbyt szybko zeszliśmy z odpowiedniego poziomu. Ten rewanż daje jednak dobrą nadzieję. Myślę, że pokazaliśmy naszą prawdziwą twarz w meczach ze Sturmem, ale teraz zagraliśmy z innym rywalem i pokazaliśmy to ponownie. Wygląda to dobrze.” – powiedział Lasse, który ściśle współpracował na pozycji szóstki z Frenkie de Jongiem.

„Momentami wyglądało to naprawdę dobrze. To jak zagraliśmy przeciwko Standardowi, z pełną koncentracją…powinniśmy na tym budować naszą grę.”

W porównaniu do meczu w Belgii, tym razem rywale byli praktycznie bez szans. Ajax rozegrał perfekcyjne spotkanie i nie dał gościom okazji do zdobycia gola.

„Komunikacja była lepsza, na boisku było więcej klarowności i myślę, że było to widoczne. Ich zawodnicy z prawej strony często próbowali, ale byliśmy w stanie szybko zażegnać zagrożenie.”

„To był piękny wieczór. Byliśmy drużyną lepszą od początku do końca. Zrealizowaliśmy nasz plan. Chcieliśmy przejmować piłkę wysoko na ich połowie, dzięki czemu mogliśmy szybko konstruować nowy atak.”

Duńczyk pochwalił również parę Tadić – Ziyech, która spisała się wybornie. Wspomniany duet miał jednak więcej swobody ze względu na odpowiednią postawę doświadczonego pomocnika.

„Fajnie jest mieć takich chłopaków w drużynie. To była moja rola. Kontrolować sytuację i pozwolić chłopakom robić ich robotę. Myślę, że wyszło to dobrze.”

Schöne odniósł się również do weekendowej wpadki Joden w meczu z Heraclesem Almelo.

„Wiemy, że nie możemy popełniać takich błędów w rozgrywkach, tym bardziej w domu. To powinno być jasne.”

Ostatnim tematem poruszonym przez pomocnika musiał być jego wyjątkowy jubileusz.

„Nie zajmuję się statystykami, a to, że to mój 50 mecz w europejskich pucharach dla Ajaksu uświadomiłem sobie dopiero wchodząc na stadion i widząc ekran. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogłem zagrać dla Ajaksu tyle spotkań.”

Share:

Dodaj komentarz