Lasse Schöne przyznał, że selekcja Ajaksu znacznie odczuła porażkę 2:3 z Vitesse Arnhem. Doświadczony Duńczyk uważa jednak, że drużyna nie powinna cierpieć z tego powodu zbyt długo.

„To było naprawdę trudne dla nas, nie spodziewałem się tego. Chcieliśmy wygrać ten mecz i utrzymać presję na PSV, dlatego porażka bardzo zabolała. Dobrze jednak, że po powrocie do domu można zająć się czymś innym. W ten sposób możesz zostawić rozczarowanie za sobą. Nie można całkowicie zapomnieć o meczu, ale miło czasem się odciąć” – powiedział pomocnik.

„Przed nami jeszcze sporo meczów. Musimy się do tego przygotować i po prostu wygrywać. Nieważne jak bardzo jest to bolesne, nie możesz zostawać w takim stanie zbyt długo. Heerenveen to trudny przeciwnik. Musimy szybko przenieść nasze skupienie na ten konkretny mecz” – kontynuuje Schöne.

„Mistrzostwo? Teoretycznie wciąż możliwe, oczywiście, ale będzie to niezwykle trudne. Jestem optymistą, ale również realistą. Wystarczy spojrzeć na to jak PSV wygrywa kolejne mecze. To jasne, że odrobienie strat będzie trudne. Za naszymi plecami jest AZ, które prezentuje się bardzo dobrze i zbliża się do nas. Musimy więc wygrywać nasze mecze. Jesteśmy po prostu zobowiązani do tego, by ciężko walczyć o każde punkty” – zakończył Duńczyk w rozmowie z Ajax TV.

Share:

Dodaj komentarz