Lasse Schöne był kolejnym z zawodników mocno rozczarowanym wynikiem niedzielnego spotkania. Ajax stracił ważne punkty w Utrechcie.

Amsterdamczycy mogą mieć pretensje tylko do samych siebie, bo pozwolili rywalom na zbyt wiele, a sami nie potrafili stworzyć odpowiedniego zagrożenia.

„Myślę, że nie nałożyliśmy na nich odpowiedniego pressingu, szczególnie w pierwszej połowie. Dzięki temu mogli grać swoją grę długimi piłkami.”

„Jeśli zaczęlibyśmy pressing trochę wcześniej, piłka nie dochodziłaby do naszej szesnastki, ale gdzieś w okolicę środka pola. Od początku wiedzieliśmy jednak, że przyjeżdżając tutaj, na takim boisku będzie trzeba po prostu walczyć.”

Ajax stracił punkty i traci do PSV już siedem oczek. Klub z Eindhoven w zeszłym tygodniu zrobił to, czego Ajax robić nie potrafi i wyrwał zwycięstwo w ostatniej minucie meczu w Almelo.

„Oni zrobili co trzeba, a my dzisiaj nie. Na sam koniec mieliśmy kilka okazji, między innymi tą Justina. Później wciąż mieliśmy okazje, ale ostatecznie nie zasłużyliśmy na więcej.”

Czy kwestia mistrzostwa jest już rozstrzygnięta?

„To wciąż proste. PSV robi swoje, ale musi się w końcu pomylić. Wtedy my musimy zaatakować.”

Share:

Dodaj komentarz