Schöne bez klubu, co na to Ajax?

Lasse Schöne jest od dziś wolnym zawodnikiem, po tym jak rozwiązał umowę z Genoą. Duńczyk jest otwarty na powrót do Ajaksu.

Pomocnik w ostatnim czasie zmagał się z problemami we włoskim klubie i teraz będzie kontynuował karierę w innym miejscu.

„Rozwiązanie umowy to najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Pierwszy sezon był bardzo udany, grałem dużo, ale oczywiście jako zespół liczyliśmy na wyższe miejsce. Sytuacja zmieniła się, nie zostałem zarejestrowany do gry w lidze. Cieszę się, że teraz mogę szukać nowego klubu. Mimo wszystko dobrze wspominam czas spędzony we Włoszech” – powiedział 34-latek w rozmowie z Algemeeen Dagblad.

„Plany na przyszłość? Zamierzam wrócić do naszego domu w Holandii i spokojnie zastanowić się nad kolejnym krokiem. Dla mnie ważne jest, by pozostać w grze na wysokim poziomie, by móc walczyć o wyjazd na Mistrzostwa Europy. Moja kondycja? Myślę, że po tygodniu treningów mógłbym być już dostępny do gry.”

Schöne nie mógł uniknąć pytania o Ajax.

„Ajax jest zawsze w mojej głowie, nie musicie o to pytać. To mój klub. Spędziłem tam świetny czas, więc wszystko jest możliwe. Powrót do Ajaksu nie jest nierealny. Tak, jest możliwy. Uważam, że nadal byłbym w stanie dostosować się do takiego poziomu gry. W temacie transferu nie wszystko zależy tylko ode mnie. Tak jak powiedziałem, chcę grać na dobrym poziomie, bo wciąż myślę o Euro” – powiedział Schöne.

Zdaniem De Telegraaf Ajax w tym momencie nie jest zainteresowany doświadczonym Duńczykiem, ale jak sam stwierdził piłkarz – wszystko jest możliwe.

Share:

2 Responses to the post:

  • Dodaj komentarz