Sanchez, Bosz, Alderweireld i napastnik

Jak donosi Mike Verweij z De Telegraaf, w Amsterdamie dzieje się w tym miesiącu więcej niż nam się wydaje.

Mark Overmars prowadził już rozmowy z napastnikiem, który miałby zastąpić w Ajaksie Klaasa-Jana Huntelaara, który odszedł do Schalke 04. Overmars był już po wstępnej rozmowie, ale Rada Nadzorcza nie wyraziła zgody na to, aby ściągać do klubu kolejnego w tym oknie napastnika.

Overmars podjął również próbę ponownego ściągnięcia do Holandii dwóch były graczy Joden. Dyrektor sportowy interesował się osobami Davinsona Sancheza i Toby Alderweirelda. Tottenham nie wyraził jednak zgody na odejście żadnego piłkarza w tym okienku i niestety wszystkie próby zakończyły się fiaskiem.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Ajax może jeszcze w tym oknie pokusić się o transfer ofensywnego pomocnika, który mógłby wejść w buty słabo grającego Quincy Promesa. Nie jest to jednak nic pewnego i wiele wskazuje na to, że Ajax dokończy sezon z tą kadrą, którą ma obecnie.

Verweij odniósł się również do osoby samego menadżera. Jeśli Erik ten Hag odejdzie z Ajaksu, Overmars może podjąć próbę ściągnięcia do klubu Petera Bosza. Były menadżer prowadzi obecnie Bayer Leverkusen i to z sukcesami. Nie wiadomo więc, czy Bosz w ogóle byłby zainteresowany powrotem do Holandii. Panowie żyją jednak w bardzo dobrych stosunkach i być może to mogłoby przekonać Holendra do powrotu. Póki co jednak są to raczej tylko plotki, bo i przyszłość Ten Haga nie jest znana.

Na sam koniec w mediach pojawiła się ogromna krytyka sztabu medycznego Ajaksu, ale to chyba nie jest tajemnicą dla nikogo. Piłkarze Ajaksu coraz częściej doznają kontuzji i ich powrót zajmuje coraz więcej czasu. Za najnowsze przykłady podawani są David Neres i Mohammed Kudus. Ghanijczyk był rzekomo gotowy do gry od stycznia, a tym czasem pod koniec miesiąca zaliczył ledwo 10 minut. Jego gra w jutrzejszym meczu również stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz