To nie był udany wieczór dla drużyny Jong Ajax. Mimo, że do 50 minuty wszystko układało się świetnie, młodzi Amsterdamczycy przegrali z Jong AZ.

Z gry swoich zawodników nie mógł być zadowolony Michael Reiziger. Trener wskazał na kilka dobrych fragmentów w grze, ale to nie wystarczyło na zdobycie punktów.

„Po trudnym początku udało nam się przeprowadzić kilka naprawdę pięknych akcji kombinacyjnych. Mieliśmy coraz więcej z gry i po ładnej bramce prowadziliśmy 0:1.”

Gola dającego prowadzenie zdobył dla Joden Noussair Mazraoui, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem.

„Po bramce na 0:1, szybko powinniśmy prowadzić już 0:2. Mieliśmy jednak totalną kontrolę nad meczem, prowadziliśmy w końcu 0:2, ale potem oddaliśmy bramki zbyt łatwo. Oddaliśmy prowadzenie w dziecinny sposób.”

Bramkę na 0:2 dla Ajaksu strzelił niezawodny Mateo Cassierra. Trafienie Kolumbijczyka było jednak ostatnim dobrym akcentem tego meczu. W przeciągu 30 minut, Ajax stracił cztery gole i ostatecznie wyraźnie przegrał 4:2.

„Ten mecz przypomniał mi starcie z Go Ahead Eagles, gdzie najpierw mieliśmy pełną kontrolę, ale wypuściliśmy mecz z rąk. Powinniśmy już uczyć się unikać takich rzeczy na tym poziomie.” – dodał krytycznie Reiziger.

Jong AZ – Jong Ajax 4-2

(0-1). 40. Mazraoui 0-1, 50. Cassierra 0-2, 54. Helmer 1-2, 65. Reijnders 2-2, 85. Seuntjens 3-2, 90+3. García 4-2

Jong Ajax: Alblas, Dankerlui (61. Matusiwa), Doekhi (46. Sidoel), Léon Bergsma, Dijks, Eiting (74. Flemming), Bijleveld, De Wit, Nunnely, Casssierra, Mazraoui

Share:

Dodaj komentarz