Coraz więcej klubów nalega, by sezon Eredivisie został oficjalnie zakończony! Stanowisko Ajaksu popierają inne największe kluby w Holandii!

KNVB staje więc pod ogromną presją. Już nie tylko Ajax, ale również AZ, PSV Eindhoven oraz Feyenoord Rotterdam nalegają, by obecny sezon nie był kontynuowany. AZ ogłosiło to już oficjalnie, natomiast zdaniem mediów PSV i Feyenoord zrobią to w najbliższym czasie po formalnej zgodzie Rady Nadzorczej.

Dziś odbyły się telefoniczne konsultacje, w których kluby przedstawiły swoje stanowiska. Na ten moment wiemy o ośmiu klubach, które nalegają na zakończenie sezonu. Są to Ajax, PSV, AZ, Feyenoord, ADO, RKC Waalwijk, PEC Zwolle i Fortuna Sittard.

Przedstawiciele holenderskiej federacji początkowo chcieli działać zgodnie z wytycznymi UEFA, która chce, by rozgrywki ligowe zostały dokończone latem. Taka postawa spotyka się z coraz większą krytyką. Argumentem za zakończeniem rozgrywek jest też gwarancja tego, że pieniądze z praw telewizyjnych zostaną wypłacone w całości przez FOX Sports.

KNVB na najbliższy wtorek zwołał telekonferencję z przedstawicielami klubów oraz innych zaangażowanych stron. Zostaną omówione scenariusze kontynuacji lub zakończenia sezonu. Rośnie presja, by wybrać opcję drugą.

Share:

Dodaj komentarz