Ronald de Boer ponownie będzie pracował w Ajaksie Amsterdam jako indywidualny trener w zespołach młodzieżowych. Holender doszedł z klubem do porozumienia w sprawie swojego powrotu.

Szczegóły jego pracy przedstawia dziś Voetbal International. De Boer będzie pracował w akademii Ajaksu głównie z drużynami U19 oraz U17 dwa razy w tygodniu.

„W trakcie okresu przygotowawczego przez około sześć tygodni będę pełnił rolę asystenta trenera. W tej funkcji pracę zacząłem już u boku Johna Heitingi w ekipie U19 w tym tygodniu. Później charakter mojej pracy się zmieni, gdy zawodnicy będą przygotowani do bardziej intensywnego indywidualnego treningu. Wtedy będę skupiał się właśnie na takich elementach” – powiedział Ronald de Boer w rozmowie z Voetbal International.

Holender pełnił już podobną funkcję przez trzy lata, kończąc pracę w roku 2016. Jego kolega, Kenneth Perez otrzymał wówczas ultimatum od Ajaksu i musiał wybrać pomiędzy zaangażowaniem w klubie a zatrudnieniem w telewizji FOX Sports. De Boer był w podobnej sytuacji, ale pozwolono mu kontynuować pracę. Brat bliźniak Franka de Boera zdecydował jednak na znak solidarności z Perezem przenieść się do telewizji. Jak sam teraz przyznaje, to nie jest już problemem i może wrócić do Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz