Remis z Quick’20

Ajax zremisował rozczarowująco w mecz rozgrywanym w ramach obozu przygotowawczego w De Lutte.

Do De Lutte Ajax pojechał w dalszym ciągu bez wielu ważnych zawodników. W selekcji znalazło się jednak miejsce dla Dusana Tadicia, Mohammeda Kudusa czy Sebastiena Hallera. Dwóch pierwszych rozpoczęło mecz z Quick’20 od pierwszej minuty. Po kwadransie to gospodarze mogli pokusić się o gola na 1:0, po tym jak niezbyt pewną interwencję zaliczył Gorter. Młody bramkarz wyszedł w powietrze do piłki, ale nie zdołał jej złapać. Futbolówka spadła na nogę napastnika, który wysłał ją jednak wysoko nad bramką. Przy okazji tej interwencji Gorter wpadł z impetem na Erica Llansanę, który zmuszony był opuścić boisko na noszach lekarskich. W 25 minucie Ajax mógł objąć prowadzenie. Dobrą akcję przeprowadził Kudus, który zagrał do Tadicia. Serb dośrodkował na długi słupek, gdzie jednak głową akcję niezbyt dobrze zamykał Neres. W 38 minucie Joden przeprowadzili jedną z nielicznych niezłych akcji. Fitz-Jim dośrodkował na długi słupek po zagraniu Tadicia, piłkę zgrał Neres, a z bliskiej odległości uderzał Danilo. Strzał ten nie sprawił jednak żadnych kłopotów bramkarzowi. Po chwili Brazylijczyk miał swoją kolejną szansę, tym razem po doskonałym zagraniu Tadicia za linię obrony. Danilo przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Quick’20. Tuż przed przerwą swoją szansę miał jeszcze Kudus! Pomocnik dostał doskonałą piłkę w pole karne od Tadicia, nieźle przyjął futbolówkę, ale ostatecznie z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza. W 45 minucie gospodarze po fatalnym błędzie Magallana ruszyli z kontrą i mieli swoją szansę na zadanie ciosu mistrzom Holandii. Niezły powrót do defensywy sprawił jednak, że napastnik w dobrej sytuacji nie trafił nawet w światło bramki. W doliczonym czasie gry piłka w końcu wpadła jednak do siatki. Po rzucie rożnym piłka szczęśliwie dotarła na długi słupek pod nogi Kudusa, który tym razem po prostu musiał trafić do siatki.

Pierwszą okazję w drugiej części meczu Joden mieli w 49 minucie. Labyad wycofał piłkę na wchodzącego Mazraouiego, ale jego strzał minął lewy słupek bramki. W 52 minucie piłkę w siatce powinien był umieścić Hlynsson, który uderzał z bliskiej odległości po zgraniu Labyada. Po chwili po rzucie rożnym w bardzo niekonwencjonalny sposób uderzał Schuurs, ale jego strzał zmierzający do bramki zatrzymał defensor. Nie minęły dwie minuty, a znowu było groźnie. Świetnie o piłkę powalczył Axel van Dongen, ale jego próba dogrania do Labyada została zatrzymana i Marokańczyk nie miał okazji wbić piłki do pustej bramki. W kolejnych minutach Ajax szukał gola numer dwa, ale brakowało pomysłu, dokładności i nieco szczęścia. W 73 minucie drugi z graczy Ajaksu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Po jednym ze sprintów urazu nabawił się Axel van Dongen. W 81 minucie gospodarze mieli swój wielki moment, bo strzelili gola. W tej akcji zawiodła cała drużyna Ajaksu, a wszystko zaczęło się od straty najsłabszego na boisku Hlynsson. Dośrodkowana w pole karne piłka została zgrana na 11-13 metr, gdzie jeden z graczy Quick’20 nie dał szans Pasverowi mocnym uderzeniem po ziemi.

Quick’20 1:1 Ajax Amsterdam

0:1 Kudus, 1:1 Wevers

Ajax I: Gorter; Regeer, Llansana (Hillen 22′), Magallán, Baas; Fitz-Jim, Kudus, Taylor; Neres, Danilo, Tadić.

Ajax II: Pasveer; Mazraoui, Schuurs, Hillen, Salah-Eddine; Hlynsson, Ekkelenkamp, Jensen; Van Axel Dongen, Haller, Labyad