• Mickey
  • Pozostałe
  • 0
  • 383 wyświetleń

Ajax szczęśliwie uniknął porażki w Eindhoven. Po emocjonującej końcówce hit z PSV zakończył się remisem 1:1.

Drużyna z Amsterdamu w pierwszych kilku minutach zepchnęła rywali do obrony i szybko stworzyła sobie sytuacje strzeleckie. Bliski trafienia był Rensch, jego strzał z pomocą słupka wybił Teze. W siódmej minucie indywidualnie ruszył Timber, wbiegł w pole karne PSV, ale skiksował i nawet nie oddał strzału. W kolejnych minutach do głosu doszli gospodarze. Po błędzie Blinda sam na sam ze Stekelenburgiem znalazł się Dumfries, ale został powstrzymany. Tuż przed przerwą na dwudziestym metrze Alvarez sfaulował Malena, a rzut wolny świetnie wykonał Zahavi i mieliśmy 1:0.

Ajax miał bardzo duże problemy również w drugiej części gry. Nie pomogły przeprowadzone przez Ten Haga zmiany, a wpuszczeni na boisko Kudus i Neres notowali dużo strat. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Haller, ale jego strzał głową okazał się niecelny. PSV natomiast kontynuowało agresywną grę i skutecznie wybijało Joden z rytmu. W 78. minucie po kontrze do bramki trafił Vertessen, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ gracz PSV pomagał sobie ręką. PSV miało kolejne sytuacje, bliski trafienia z wolnego był Max, ale tym razem znakomicie zachował się Stekelenburg. W doliczonym czasie Ajax szczęśliwie doprowadził do wyrównania. W zamieszaniu w polu karnym piłkę ręką zablokował Dumfries i arbiter musiał wskazać na jedenastkę, którą wykorzystał pewnie Tadić. Chwilę później zdobiło się bardzo nerwowo i doszło do spięcia między Tadiciem, a Drumfriesem, który próbował Serba sprowokować tuż przed wykonaniem karnego. Emocje nie opadły również po końcowym gwizdku i obu zawodników trzeba było uspokajać i trzymać z daleka od siebie.

39. Zahavi – 90+2. Tadić (karny)

PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Viergever, Max; Boscagli, Rosario (72. Gutierrez), Thomas (76. Vertessen), Gotze; Zahavi, Malen.

AJAX: Stekelenburg; Rensch (46. Schuurs), Timber, Martinez, Blind; Alvarez (57. Kudus), Gravenberch (80. Brobbey), Klaassen; Antony (57. Neres), Haller, Tadić.