Promes negocjuje ze Spartakiem

Media w Rosji donoszą o bardzo poważnym zainteresowaniu Spartaka Moskwa osobą Quincy Promesa.

Nie wiadomo jak rzetelne są źródła z Rosji, ale tamtejsze media donoszą o zaawansowanych negocjacjach Spartaka z Ajaksem. Quincy Promes miałby wrócić do Rosji, a na konto Ajaksu miałoby trafić 12 milionów euro.

Jeśli plotki te okazałyby się prawdą, ruch ten byłby prawdziwym majstersztykiem Marka Overmarsa, który odzyskałby prawie całą kwotę zainwestowaną w transfer Holendra przed sezonem 19/20.

Po bardzo udanym pierwszym sezonie pełnym bramek i asyst, Promes jest w tej kampanii jedną z najsłabszych postaci Ajaksu i większość kibiców pożegna go bez żadnego żalu.

Share:

7 Responses to the post:

 • johanek85
  at 18:41

  Moim zdaniem to bardzo dobry skrzydłowy tylko Ten Hag trzyma się Tadica kurczowo na lewej i Promes nie może grać na swojej naturalnej pozycji. A Tadic nic nie gra. Do tego doszły zmiany kadrowe w zespole i problemy osobiste. Gość gra słabo pół sezonu i juz… skreślony, niech spada, bla bla. Gdyby dostał odpowiednie wsparcie trenera i klubu to by znowu odpalił, takie moje zdanie.

  Tym bardziej teraz, jak Neres ma co chwilę kontuzje i jak gra to jest cienki, a Kudus po kontuzji jest wielka niewiadomą.

  Z Promesa jeszcze przez dwa sezony mógłby być pożytek jak nic … z tym, że oczywiście…kasy wtedy za niego już nawet połowy by nie wyciągnęli przy transferze.

  • Tony S
   at 19:06

   w końcu ktoś się wypowiedział w tonie o jakim myślę. Wydaje mi się, że nasze filary zaczęły zawodzić i coś co powinno na nich czekać jest właśnie rotacja, a zawodnik taki jak Promes potrafi ową rotację zapewnić. Nie uważam, że Tadić jest cienki- był okropny w dzisiejszym meczy marnując conajmniej trzy okazje i cały czas spowalniając grę, a raz to prawie komórkę przez okno wyrzuciłem, jak zobaczyłem, że Haller wygrał pojedynek główkowy na kontrze, Tadic przyjął i był nieprzygotowany (zaczął się rozglądać co zrobic z piłką), a nastonie podał do tyłu do Gravenbercha, który cofnął jecze bardziej w tył bo zespół wracający właśnie się do niego zbliżał. Natomiast Tadić też potrzebuje współzawodnictwa i przegrania miejsca w podstawowej jedenastce na kilka spotkań.

   Neres to konkurencja w partaczeniu w tym momencie, a nie we wzmocnieniu, także się nie wypowiem 😉

 • Lesley
  at 19:13

  Ja jestem otwarty na wszelkie tezy, ale do tego chyba nikt mnie nie przekona. Nie chodzi o strzelanie mniejszej ilości bramek, ale Promes ma problemy ze wszystkim już niemal. Wykończenie tragiczne, no ale to mieliśmy pominąć. Chłop jednak ma problem z przyjęciem piłki, z prostymi zagraniami. To nie przystoi piłkarzowi tego klubu.
  Jakie to ma znaczenie, czy ma problemy osobiste? To nie są problemy rodzinne tylko (wiele na to wskazuje) dźgnął kogoś niedorozwój nożem. I mamy go w związku z tym wspierać i głaskać po głowie? Ta ostatnia cieszynka z Labyadem sugerująca fryzjera też pokazała iloraz inteligencji tych dwóch partaczy. Oderwani od rzeczywistości, żyjący w swoim świecie, mający za nic zwykłych ludzi – ich bawi, że ludzie nie mogą pracować i wyjść do fryzjera – bo oni mogą wszystko jako wielcy piłkarze. Dwóch partaczy, którzy miejsce w tym klubie zawdzięczają układom, słabej selekcji i chwili – bo jeden sezon gdzieś im tam wyszedł. Gdyby on jeszcze jakąś pokorę wykazywał, przyznał się, że słabiej gra. Ale nie…strzeli do pustej bramki raz na 6 spotkań i włączy te swoje cieszynki debilne.

 • johanek85
  at 20:45

  Lesley – gdyby miał od początku problemy to bym przyznał rację z tym partaczeniem i przyjęciem ale tak nie było. Był bardzo skuteczny, to reprezentant kraju i król strzelców niezłej ligi. Dużo potrafi siedzieć w psychice. Cieszynki to nie problem. Wydaje mi sie, że przesadzasz…poza tym jest właśnie odwrotnie. Promes pupilem Ten Haga nie jest i nigdy nie był, w przeciwieństwie do Labyada.

  Tony S – Tadic ostatnie mecze gra cienko, miał sezon życia po przyjściu, a teraz coś się zacięło, stracił skuteczność, a jak na lewe skrzydło to on szybkości nie ma…Masz rację z tą rotacją. Tadic to podobno gość, który się obraża jak nie gra. Mieli z nim problemy w Southampton pod tym kątem. Bardzo nagrzany typ zawodnika.

 • Lesley
  at 21:23

  Nie twierdzę, że tak było przecież. Miał bardzo dobry sezon ale co z tego? Patrzymy na to jak gra obecnie, a obecnie jest dnem. Polecam poczytać co myślą o nim ludzie w Holandii. Każdy się modli żeby ten Spartak go wziął.
  Ja się zgadzam z tym, że problem może leżeć w psychice. Mówię tylko l, że mnie to nie obchodzi. Nie umarła mu matka tylko boi się, że pójdzie siedzieć bo kogoś sieknął nożem. No ludzie jak można w ogóle to rozgrzeszać. Być może przesadzam z jego piłkarskimi umiejętnościami, bo nie jestem trenerem w Amsterdamie. Ja wyrażam tylko swoją opinię. Dla mnie to jest bezmózg i obecnie słaby piłkarz. Przecież on wyleciał z Amsterdamu za młodu za swoje zachowanie. Jak widać nic się nie zmieniło. Kretyn kretynem zostanie 🙂

  I to Ten Hag nalegał na transfer Promesa w dużej mierze bo pracowali razem już wcześniej. Więc trochę jest jego pupilem.

 • Dodaj komentarz